Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

9 лютого 2015 року – останній день подання податкової декларації підприємцями-загальносистемниками

Про це повідомляє Головне управління ДФС у Вінницькій області близько п’ятдесяти тисячам фізичним особам-підприємцям Вінниччини, які обрали загальну систему оподаткування. Тобто незалежно від того провадилася діяльність чи ні, подання декларації є обов’язковим.

Нагадаємо, що  декларація про майновий стан і доходи загальносистемниками подається прoтягoм 40 календарних днів по закінченню звітного року до інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Заповнюючи декларацію слід врахувати, чи не отримувалисьпоряд з доходами від підприємницької діяльності  інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Якщо зазначені доходи не отримувались та суб’єкт господарювання не використовує право на податкову знижку,  декларація подається разом з додатком 5 «Розрахунок податкових зобов'язaнь з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною осoбою-підприємцем від провадження господарськoї діяльності». В іншому випадку додатково подаються  ще й додатки в залежності від оподатковуваних доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню та/або використання права на податкову знижку. Крім того, фізичні особи – підприємці зобов’язані самостійно здійснити розрахунок податкових зобов’язань та зазначити авансові платежі на 2015 рік з податку на доходи фізичних осіб.

Довідково повідомляємо, що форма податкової декларація про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 793.

Подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше, ніж за 10 днів до кінцевого терміну подачі звітності) або в електронному вигляді  через інформаційний портал Державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Фахівці Головного управління ДФС у Вінницькій області радять не зволікати з поданням декларацій. За кожне неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами-підприємцями передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Липовецьке відділення Іллінецької ОДПІ(За матеріалами ГУ ДФС у Вінницькій області )

Повернутись