Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Ігор Білоус: Ми розпочали активний та відкритий діалог з бізнесом

«На мою думку, головний підсумок нашої роботи це не стільки цифри, скільки форми нашої роботи. Ми розпочали активний та відкритий діалог з бізнесом. Віднині це дорога з двостороннім рухом, і рух цей ми здійснюємо винятково на підставі законів. Цей діалог вже дає результати. Так, за ініціативи бізнесу нами розроблений і розглядається нині у Верховній Раді податковий компроміс. Це дає право бізнесу перегорнути чорну сторінку минувшини і розпочати працювати у рамках правового поля. А головне – це дуже важливий та ефективний крок на шляху боротьби з корупцією», – зазначив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

За його словами, в оновленому законопроекті про податковий компроміс відповідно до консультацій з бізнесом розмір ставки знизився до 10%, а період, який підлягає уточненню, подовжено до 1 квітня 2014 року. Застосовуватиметься компроміс до сум податків, нарахованих з 1 квітня 2011 року.

«Наше відомство та представники бізнесу усіх рівнів, з якими я мав зустрічі за останні три місяці, усвідомлюємо нашу спільну відповідальність за долю та майбутнє держави. Я ще раз наголошую – ми почали слухати і чути один одного! Бізнес не може без держави, держава не може без бізнесу. Лише взаємодія, співпраця та взаємне врахування інтересів дозволить нам досягти успіху», - підкреслив керівник Державної фіскальної служби.

Однією з причин корупції, на думку очільника відомства, є складність адміністрування податків. Саме тому сьогодні фахівці служби активно працюють над тим, щоб спростити процес розрахунку і сплати податку. Вже запропоновано спрощення декларації з ПДВ, яка зараз знаходиться в Мінфіні. Паралельно розробляється спрощена декларація з податку на прибуток.

«Ми ведемо конструктивний діалог з МВФ. Усі наші плани та ініціативи щодо прозорого механізму повернення ПДВ та зниження податкового тиску знаходять підтримку. І це яскраве підтвердження того, що ми на вірному шляху очищення та оновлення. Ми розуміємо: Україні потрібно навчитися працювати за правилами цивілізованого світу. І головне правило – перед законом рівні усі!», – наголосив Ігор Білоус.

Інформаційно –комунікаійний сектор Іллінецької ОДПІ

(За матеріалами порталу Міндоходів України)

Повернутись