Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Кримінальної відповідальності мають можливість уникнути , пішовши на податковий компроміс

Більш ніж півмільйона гривень надійшло до бюджету держави від чотирьох суб’єктів господарської діяльності на Вінниччині внаслідок застосування процедури податкового компромісу. Посадові особи усіх чотирьох товариств із обмеженою відповідальністю підозрювалися в умисному ухиленні від сплати податків, інформація щодо скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України, була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Уникнути кримінальної відповідальності дозволив податковий компроміс, – своєрідна амністія для бізнесу – відповідно до  якої сплата до бюджету 5% нарахованих податкових зобов’язань звільняє від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість.

Податковий компроміс передбачений Законом України від 25.12.14 р. №63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України…» і діє протягом 90 днів – з 17 січня до 17 квітня 2015 року. Протягом цього періоду платник має сплатити 5% від суми податкових зобов’язань. При цьому інші 95% вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться. Відповідні доповнення внесені до Кримінального та до Кримінального процесуального кодексів України, що дозволяє закрити кримінальне провадження при досягненні податкового компромісу і таким чином звільнити особу від кримінальної відповідальності.

Головне управління ДФС у Вінницькій області 

 

Повернутись