Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Мексика запроваджує податок на ожиріння

Уряд Мексики має намір запровадити новий податок, дія якого буде орієнтована на вирішення проблеми зайвої ваги населення країни.

Наприкінці минулого тижня палата представників Мексики схвалила рішення впровадження «податку на ожиріння», який буде становити 5% від продажу усіх продуктів харчування, які містять більше 275 калорій на кожні 100 грам.

На думку уряду, такий податок здатен скоротити поширену у Мексиці традицію харчування у фастфудах і поліпшить проблему зайвої ваги, що, у свою чергу, скоротить обсяг фінансових витрат країни на забезпечення національної системи охорони здоров'я.

Крім цього, планується запровадити податок у розмірі 1 пессо на кожен літр прохолодних напоїв із зайвим вмістом цукру.

За статистичними даними, близько 70% населення Мексики страждає від ожиріння та проблем із зайвої ваги. Це призводить до додаткових витрат системи охорони здоров'я, які становлять приблизно 38 мільярдів пессо щорічно.

Ідею нового податку підтримали громадські організації, що беруть участь у програмах поліпшення стану здоров'я населення. Вони вважають, що його введення сприятиме розвитку економіки країни і зниженню непродуктивних витрат за рахунок поліпшення загального стану здоров'я жителів країни.

Для прийняття податку в дію, проект має пройти процедуру схвалення у Сенаті Мексики.

 

Міжнародні новини

Інформаційно –комунікаційний сектор Іллінецької ОДПІ. 

Повернутись