Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Нова книга обліку доходів і витрат

Якщо ви підприємець-загальносистемник або здійснюєте незалежну професійну діяльність - нова форма Книги обліку доходів і витрат очікує вас з 18 жовтня 2013року.

Відповідна законодавча новація набрала чинності у зв’язку з оприлюдненням наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 року № 481 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.10.2013р. за № 1686/24218. Вищезазначена зміна зачепить облік діяльності понад 55 тисяч підприємців, які обрали загальну систему оподаткування та  271 самозайнятої особи Вінниччини. Одним з найважливіших нововведень даного Порядку є можливість ведення Книги в електронному вигляді та спрощення самої її форми. Зокрема, нова форма Книги тепер не передбачає ведення обліку залишку товарів та її не потрібно реєструвати окремо на кожного працівника, який приймає готівку за продані товари.

Зауважимо, для тих суб’єктів господарювання, які забажають вести облік доходів і витрат в електронній формі,  необхідно скласти заяву на її одержання в електронному вигляді (за умови наявності у них посилених сертифікатів відкритих ключів та укладання договору  про визнання електронних документів).  Заяву на отримання Книги потрібно надіслати до органу Міндоходів засобами електронного зв’язку із застосуванням цифрового підпису за місцем податкового обліку. Протягом 3 робочих днів самозайнята особа повинна отримати повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації. Тільки після отримання такого повідомлення підприємець має право вести Книгу в електронному вигляді згідно з вимогами Порядку.

Також слід зазначити, що електронний вигляд Книги не виключає можливості виправлення помилок або коригування вже внесеної інформації. Це відбувається шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або додатне значення.

Для тих підприємців хто все-таки бажає продовжувати вести паперовий варіант Книги, необхідно перейти на нову спрощену форму, бо стара форма втратила чинність.

Як і раніше, паперова Книга реєструється за основним місцем обліку підприємця. Згідно з Порядком, у разі потреби реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи у ній продовжуються наростаючим підсумком. Попередня Книга залишається у самозайнятої особи.

До відома суб’єктів господарювання! З електронною формою Книги та Наказом можна ознайомитись  на сайті Міндоходів в розділі „Законодавство” підрозділ «Податкове законодавство» - «Накази» або за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi

В разі виникнення питань стосовно заповнення Книги, платники можуть звернутися в Центри обслуговування платників за місцем проживання.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів у Вінницькій області 

Повернутись