Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Податковий розрахунок за формою 1ДФ – відтепер по-новому

За зміненою формою Податковий розрахунок має подаватись вже за І квартал 2014 року. Нагадаємо, що нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49. Так, змінена форма Податкового розрахунку (ф.1ДФ) відрізняється від попередньої відсутністю реквізиту «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011 (грн., коп.)».

Разом із цим наказом № 49 затверджено і новий Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Відтак, податкові агенти, тобто ті особи, хто зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати звітність: податковим органам відповідно до закону можуть подавати Податковий розрахунок, в однин із трьох способів. Або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством. Або на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації. Або на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше п’яти.

В один із таких способів у вигляді окремої порції подається Податковий розрахунок (ф.1ДФ) за відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.

Додамо, наказ №49 набирав чинності з 1 квітня 2014 року. Водночас, з введенням його в дію втратив чинність наказ ДПА України від 24 грудня 2010 року №1020.  

Головне управління Міндоходів у Вінницькій області

Повернутись