Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Поспішіть подати декларацію до 1 травня

Багато хто з наших громадян отримує виплати від компаній, фірм, підприємців або державних структур. Саме ці організації і повинні перейматися оподаткуванням зарплати, матеріальної допомоги та будь-яких інших доходів. У той же час із простого громадянина, який отримує такі виплати, знімається відповідальність за сплату податків і обов’язок декларування.

Натомість, зовсім інша ситуація, коли людина отримує доходи від осіб, які не є податковими агентами, тобто від тих, хто не утримував податок.

 

Це можуть бути виплати від нерезидентів; доходи від здійснення операцій з продажу цінних паперів або корпоративних прав; кошти, отримані від надання майна в оренду фізичним особам; дохід  у вигляді спадщини чи подарунків.

 

Як свідчить статистика станом на 01.04.2016 року учасниками деклараційної кампанії 2015 року стало більше, ніж 48 жителів Іллінеччини. Вони задекларували 3 млн.370 тис. грн. з яких до сплати податку на доходи фізичних осіб  належить більше  190 тис. грн. та майже 44 тис. грн. військового збору. Натомість до повернення з бюджету у вигляді податкового кредиту подали декларації 92 громадяни на суму 117 тис. гривень.

 

Цьогоріч до податкових інспекцій, насамперед, мають завітати наші земляки, які отримували кошти від інших громадян. Наприклад, дохід від здачі в оренду квартири або гаража за певну винагороду. Тут Закон покладає на орендоздавача обов’язок заповнити декларацію і заявити про дохід у вигляді орендної плати. 

 

Інша група наших співвітчизників, яким обов’язково доведеться також завітати до податкової, це ті, хто одержував доходи за кордоном. Декларантам варто врахувати, що на сьогоднішній день нашою державою укладено договори про уникнення подвійного оподаткування з деякими країнами.

Отож, якщо ви отримали дохід у одній із них та сплатили там податок, то разом із декларацією до вітчизняних місцевих податкових органів потрібно подати відповідну довідку, легалізовану консульською установою України. Не випустять за кордон без декларування доходів, і тих українців, які збираються назавжди виїжджати за кордон.

 

Наступна категорія громадян, яких обов’язково чекають у податкових інспекціях під час деклараційної кампанії – це обдаровуванні особи, тобто ті, які отримали подарунок, та спадкоємці, які у 2015 р. одержали свідоцтво про право на спадщину.

У річній декларації обдаровувані або спадкоємці мають зазначити вартість отриманого в дар чи успадкованого майна, коштів, комерційної власності, цінних паперів та сплатити податок з доходу.

При цьому, близькі родичі, а це – батьки, діти, члени подружжя декларацію не подають, у випадку, якщо у них немає інших, ніж отримання у спадок чи дар, доходів для декларування.

 

 Декларування доходів громадян є обов’язковим і для тих, хто у 2015 році продавав цінні папери – акції, сертифікати та інші корпоративні права. Отриманий дохід таких декларантів оподатковується не повністю. Податок стягується лише з різниці між ціною продажу і ціною, за якою продавець колись отримав такі цінні папери.

 

Підлягають оподаткуванню і борги. Фізичні особи – боржники у них виникла прострочена заборгованість за наслідками податкового року, повинні відобразити у декларації всю суму такої заборгованості. Але податок вони сплачуватимуть лише за умови, що сума такого боргу перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня 2015 року.

 

Тобто, при декларуванні доходів у вигляді заборгованості не підлягає оподаткуванню сума, що не перевищує 609грн. Це нововведення стосуватиметься, перш за все, простроченої заборгованості населення за комунальними платежами та заборгованості громадян по неповернутих кредитах банкам.

 

Сектор організації роботи Іллінецької ОДПІ

Повернутись