Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Право подання декларації за 2015 рік для розрахунку податкової знижки

Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб шляхом реалізації права на податкову знижку. 

За 2014 рік (протягом повного 2015 року подавались декларації)  податковою знижкою  скористалися 220 платників Іллінецького району. За поданими деклараціями повернуто з бюджету майже 221,3 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб.

Переважну більшість декларантів цієї категорії складають громадяни, які сплачують за навчання своїх дітей до закладів освіти. Таких декларацій подано 198. На отримання податкової знижки за іпотеку подано 1  декларацію.  На отримання податкової знижки за договором страхування подано 21 декларацій.

Нагадаємо, для того, щоб скористатися правом на податкову знижку за 2015 рік, необхідно до 31 грудня 2016 року подати річну податкову декларацію про суму свого загального річного доходу та витрат  до податкової інспекції.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан та доходи (включаючи додаток 6 до неї). До декларації потрібно додати ксерокопії наступних документів: паспорта, ідентифікаційного номера, договору про надання певного виду послуг, розрахункових документів, які підтверджують понесені витрати, а також довідку з місця роботи про річну заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

Важливо знати, якщо до кінця 2016 року громадяни не скористалися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2015 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Іллінецька ОДПІ

Повернутись