Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Реєстрація РРО у фіскальному органі

Реєстрація РРО здійснюється у фіскальному органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до фіскального органу:

– заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО);

– копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

– копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

– копію договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

У разі подання реєстраційної заяви в паперовому вигляді суб’єктом господарювання пред’являються оригінали відповідних документів.

При поданні реєстраційної заяви в електронному вигляді оригінали таких документів пред’являються разом із довідкою ЦСО про опломбування РРО та актом введення в експлуатацію.

За наявності підстав для відмови в проведенні реєстрації РРО фіскальний орган  не пізніше двох робочих днів з дати надходження документів надає або надсилає  повідомлення про відмову у проведенні реєстрації РРО із зазначенням підстав для такої відмови.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО, не пізніше двох робочих днів з дня надходження документів, приймається рішення про реєстрацію РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО в інформаційній системі та видається суб’єкту господарювання довідка про резервування фіскального номера РРО.

Довідка про резервування фіскального номера дійсна протягом п’яти робочих днів з дати її видачі.

Протягом п’яти робочих днів з дати видачі довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО.

Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до фіскального органу копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО.

Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа фіскального органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС України та надає суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО.

Зазначений порядок визначений Наказом Міністерство доходів і зборів України, від 28.08.13 № 417 “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій”.

 

 

Завідувач комунікаційного сектору Іллінецької  ОДПІ                  Раїса Хаджаєва

Повернутись