Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Спрощено припинення підприємницької діяльності !

Зміни у порядку проведення реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців

  Липовецьке відділення Іллінецької ОДПІ повідомляє про набуттям чинності з 08.07.2014 Закону України від 13.05.2014 № 1258-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом» повідомляє.

Основними змінами передбачено наступне:

 

  державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи–підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від такої фізичної особи реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, без довідок органу доходів і зборів (22-ОПП та 3-ЄСВ),

 

  виключено положення про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності,

 

  щодо тих підприємців, якими до 08.07.2014 року було подано заяву про припинення підприємницької діяльності, державний реєстратор не пізніше місяця з дня набрання чинності Закону України від 13.05.2014       № 1258-VІІ зобов’язаний заповнити реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та внести до ЄДР запис про проведення державної реєстрації припинення.

 

Платник єдиного внеску (фізична особа-підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.

 

До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником органу доходів і зборів та закриття карток особових рахунків.

 

На офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс «Реєстр страхувальників»,  який дає змогу отримати дані з реєстру страхуввальникв, в тому числі і про зняття з обліку.

Зважаючи на вищевказані зміни в законодавстві, починаючи з 08.07.2014 року органи доходів і зборів  щодо фізичних осіб – підприємців не формують та не направляють державним реєстраторам і фізичним особам такі документи:

-      повідомлення  за формою 24-ОПП,

-      повідомлення  за формою 25-ОПП,

-      повідомлення  за формою 26-ОПП,

-      повідомлення  за формою 27-ОПП,

-      довідку про відсутність заборгованості за формою 22-ОПП,

-      повідомлення за формою 23-ОПП,

-      довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за формою 3-ЄСВ,

-      рішення про відмову видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за формою 4-ЄСВ,

-      повідомлення за формою 5-ЄСВ,

-      повідомлення за формою 6-ЄСВ.

Звертаємо увагу, що зазначене стосується лише фізичних осіб – підприємців. Порядок зняття з обліку юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, залишився незмінним.

Детальнішу консультацію можна отримати за телефоном Липовецького відділення Іллінецької ОДПІ 2-13-42  та безпосередньо в Центрі обслуговування платників Липовецьког вдділення Іллінецької ОДПІ

 

Інформаційно комунікаційний сектор Іллінецької ОДПІ

Повернутись