Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

телефонний зв’язок «гаряча лінія»

Через телефонний  зв’язок  «гаряча лінія»  надавались відповіді на запитання, що цікавили  громадян щодо податку на нерухоме майно.

Сьогодні це питання є у громадян одним із хвилюючих, тому у своїх дзвінках вони цікавились ставками податку, правилами нарахування та термінами сплати. Всі громадяни звертаючись  бажали отримати консультацію щодо нарахування  податку на нерухоме майна у конкретному випадку.

Найголовніше потрібно звернути увагу, що згідно законодавчих змін, оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Однак за новими правилами у 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу податкову декларацію(в районі юридичні особи декларації подали своєчасно). Роблять це за місцезнаходженням об’єкта оподаткування. У документі вказують розбивку річної суми рівними частками, поквартально.

 Фізичні особиж  зміни податкового законодавства, щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року.

У цьому році  усі сільські, селищніта міськірадиУкраїни  встановили розміри ставок податку на нерухомість. Навіть у межах одного району вони дуже відрізняються. Якщо подивитись на рішення  до прикладу  в  області, то  у деякому районі одна сільська рада встановила ставки на нежитлову нерухомість для юридичних осіб у розмірі 0,02%, тоді як іншасільська рада − 0,8%, а третясільська рада не встановила ставок взагалі.

Органам місцевого самоврядування  надано право надати пільги щодо сплати об’єктів нерухомого майна, усі ради  району використали дану норму законодавства. Пільги дозволено встановлювати  тільки для нежитлового нерухомого майна, тобто для житлової нерухомості  пільга встановлена законодавством – 120м.кв. не оподатковується будинок, 60м.кв. не оподатковується  квартира. 

Комунікаційний сектор Іллінецької ОДПІ

 

Повернутись