Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Тиск на бізнес припинили

Заступник міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко запевнив, що сьогодні Мін доходів веде посилену боротьбу як з зовнішніми чинниками, що досі чинять тиск на бізнес, так і всередині самих органів. За даними Міністерства цього року вже було багато закрито кримінальних проваджень по Україні. Провівши інвентаризацію кримінальних проваджень переважна кількість справ мала ознаки тиску на бізнес. Завдяки діяльності фінансових розслідувань системний протиправний тиск на бізнес припинено.

Також не меншу увагу підрозділи фінансових розслідувань приділяють і тіньовим схемам. Сьогодні більше третини економіки перебуває в тіні, що призводить до щомісячного недоотримання коштів до бюджетів усіх рівні. По Україні таких порушень велика кількість, але ж такі порушення законодавства є в кожному регіоні України. Ми завжди бачимо негатив та зловживання де - інде і зовсім не маємо бажання запитати себе: «А чим я краще»?

В Липовецькому районі 49 фізичних осіб – підприємців зареєстрували діяльність за видом економічної діяльності 49.32 «надання послуг таксі», проте лише п»ятнадцять з них мають ліцензію на право перевезення громадян та перебувають на спрощеній системі оподаткування. Тобто тільки 15ФОП сплачують щомісячно податок та єдиний соціальний внесок. Решта перебувають на загальній системі оподаткування і звітують за результатами року, що діяльністю не займалися, доходів не отримували. Тільки п»ятнадцять з сорока дев»яти вкладають свою фінансову частинку в бюджет країни, допомагають створювати добробут громадян. Також сьогодні з їх внеску до пенсійного фонду виплачується пенсія батькам – пенсіонерам і тих ФОП, які звітують до податкового органу за результатами року, про не проведення діяльності та не отримання доходів. Хоча послуги таксі в Липовецькому районі користуються попитом та є високооплачуваними.

Лише внески п»ятнадцяти таксистів підтримують бюджет, з якого виплачується заробітна плата вчителям, лікарям.

Коли проводився щорічний конкурс «Податки очима дітей», хтось з дітей написав у своєму творі: «за кошти наших батьків, тобто сплачених податків, ми маємо можливість відвідувати дитячі садочки, навчатись в школах, а наші старенькі бабусі і дідусі лікуватись в лікарнях».

Хочеться запитати: «За рахунок чиїх батьків відвідують садочки ваші діти, навчаються в школах, а батьки ваші та і ви самі лікуєтесь?». Можливо варто усвідомити та дати чесну відповідь в першу чергу самому: «невже я є «злодієм» який обкрадає тих хто забезпечує надходження до бюджету України? Невже я також отримую не належне мені благо через дітей, через батьків, а в майбутньому планую отримувати сам пенсію у вигляді соціальної допомоги, адже пенсію я не заробив?»

Зупинись і подумай, як ти будуєш нову країну, словами чи справами…?

 

 

Інформаційно – комунікаційний сектор Іллінецької ОДПІ

Повернутись