Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Утримання ЄСВ з найманих працівників

З 01 січня 2016 року скасовується утримання єдиного соціального внеску з найманих працівників, знижується до 22% ставка нарахування для підприємств. Максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, на яку нараховується єдиний внесок підвищується до двадцяти п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Порядок визначення бази нарахування ЄСВ порівняно з минулим роком не змінився. Так, її визначають: фізособи – підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу) самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ (34450 грн) і не менше за розмір мінімального страхового внеску (з 01.01.2016 р. – 303,16 грн (1378 грн х 22%)); фізичні особи – підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску.

У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу (прибутку) вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру.

Завідувач комунікаційного сектору Іллінецької  ОДПІ      Раїса Хаджаєва

Повернутись