Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Увага! Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік громадяни, а також підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність подають за новою формою

 Форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року 3 травня 2016 року. Граничний термін для громадян, які подаватимуть декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки – 31 грудня 2016 року.

Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 10 лютого 2016 року. Разом з доходами від підприємницької діяльності вони декларуватимуть іноземні та інші доходи.

Одним з нововведень декларування – 2016 є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі.

Також для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

Податкова декларація подається в один із таких способів за вибором платника податку:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Іллінецька ОДПІрекомендує подавати декларацію за допомогою сервісу «Декларування та допомога он-лайн»: http://sfs.gov.ua/incomedecl

Наказ №859 та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи можна прочитати та форму завантажити за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1298-15 Приклади заповнення декларації у додатках.

Запрошуємо декларантів отримувати детальні роз’яснення та допомогу при складенні декларації у центрах обслуговування платників (ЦОП) державноїподатковоїінспекції. Режим роботи ЦОП у  робочі дні з 9 години до 20 години, субота з 9 години до 16 години.

Також консультацію та  детальне роз’яснення ви можете отримати за телефоном 2 23 78.

 

 

Завідувач комунікаційного сектору Іллінецької  ОДПІ           Раїса  Хаджаєва

 

Повернутись