Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Важлива новина для всіх платників ПДВ!

  Іллінецька ОДПІ повідомляє, що ухвалений Верховною Радою 16 липня Закон про покращення системи електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА) офіційно опублікували.

 Реєстраційний ліміт усім платникам ПДВ, сформований станом на 01.07.15 р., обнулено. Для обчис­лення суми, на яку можна за­реєструвати податкові наклад­ні (далі — ПН) або розрахун­ки коригування (далі — РК), у формулу з п. 200. З Податко­вого кодексу України беруть показники з 01.07.15 р.

Водночас із 04.08.15 р. ПН та РК, складені до 01.07.15 р., реєструватимуть незалеж­но від реєстраційного ліміту, обчисленого за формулою з п. 20013 ПКУ

Якщо суб'єкт господарю­вання своєчасно не включив до податкового кредиту суми ПДВ за ПН, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, зробити це можна протягом 365 к.дн. із дати ви­писки ПН.

 Подовжено та розширено дію мораторію на штрафи за порушення термінів реєстрації ПН та РК у Єдиному реєстрі податкових накладних. Під ам­ністію потрапляють ПН, скла­дені до 01.10.15 р.

Для ПН, складених у пе­ріод із 01.07.15 р. по 30.09.15 р., передбачили особливі строки реєстрації. Граничні строки з п. 201.10 ПКУ для них не діють, однак:

 

* ПН, складені з 1-го по 15-те число місяця, потрібно за­реєструвати до останнього дня(включно) того ж місяця;

 

* ПН, складені із 16-го по останній день (включно) місяця, потрібно зареєструвати до 15-го числа наступного місяця.

 

Якщо придбані (виготов­лені) товари/послуги, необо­ротні активи частково викорис­товуються в оподатковуваних  операціях, а частково — ні, зве­дену ПН на умовне постачання потрібно скласти не пізніше останнього дня звітного місяця. Сільськогосподарським під­приємствам — спецрежимникам відкрито додаткові елек­тронні рахунки в СЕА. Кошти з них протягом дня автоматично перераховуватимуть на спецрахунки аграріїв, відкриті в орга­нах Казначейства (банках).

     На рахунки в СЕА забо­ронили накладати арешт чи  звертати стягнення. А всі ви­моги, сформовані за Законом  України "Про виконавче провадження" до 29.07.15 р., вважають анульованими.

 

Сектор комунікацій Іллінецької ОДПІ

 

 

 

 

Повернутись