Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відповідальність за несплату військового збору

Платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань та несуть відповідальність у випадках, визначених Податковим кодексом України. За ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.

    Пунктом 127.1 ст. 127 ПК передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

   Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
   Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
   Штрафні санкції не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляються податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляються в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.

   Крім того, у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента, нараховується пеня із розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.

    Нагадаємо, відповідно до підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу, нарахування, утримання та сплата  військового збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому ст. 168  Кодексу для податку на доходи фізичних осіб за ставкою 1,5 % від об`єкта оподаткування.

 Іллінецька ОДПІ

Повернутись