Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відповідальність за зволікання сплати ЄСВ

    Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 201 року №2464 фізичні особи – підприємці що працюють  на загальній системі оподаткування , нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за ставкою 34,7% доходу від підприємницької діяльності.

   Підприємці що обрали спрощену систему оподаткування нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за ставкою 34,7%.

    Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір  мінімального страхового внеску за  місяць,у якому отримано дохід та розрахований як добуток мінімальної зарплати  та розміру внеску, встановленого законом.   

Зокрема, відповідно до статті 26 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за:

а) порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;

б) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

в) подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інші відомостей, передбачених Законом № 2464

Слід зазначити, що Законом України від 04.07.2013 р. №406 «про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» було виключено зі статті 25 пункт 4, який передбачав застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску.

При цьому, будьте уважні! За зазначене правопорушення до посадових осіб-платників єдиного внеску застосовується адміністративна відповідальність.

 

За несплату ,неповну чи несвоєчасну сплату суми внеску стягується штраф 10% цієї суми. Крім того, нараховують пеню з розрахунку 0,1% за кожний день прострочення . Разом з тим за вказані порушення  діє адміністративна відповідальність .

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме статтею1651 «Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і загальнообов’язкове пенсійне страхування «.

Неподання ,несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ тягне за собою штраф від 20(340грн.) до 30(510грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті ж  самі дії ,вчинені особою ,яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із вищевказаних  правопорушень, тягнуть за собою накладання штрафу на посадових осіб від 30(510грн) до 40(680грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  

 

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внескуна загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує 300(5100грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

-          тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб  25(425грн) до 500(850грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

 

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внескуна загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше  300(5100грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .

-           тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб  50(850грн) до 100(1700грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

-          за ті ж  самі дії(несплата або несвоєчасна сплата), вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із вищевказаних  правопорушень, тягнуть за собою накладання штрафу на посадових осіб від 100 (1700грн) до 300(5100грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Шановні платники податків економте свої кошти, своєчасно сплачуйте єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Інформаційно–комунікаційний сектор Іллінецької ОДПІ  

Повернутись