Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Якщо у податковій накладній помилка

      Липовецьке відділення Іллінецької ОДПІ   ГУ ДФС у Вінницькій області звертає увагу платників ПДВ на встановлені з 1 січня 2015 року правила виправлення помилок у податкових накладних. Отож, у випадку виявлення помилки, яка була допущена в реквізитах податкової накладної, складеної як до 1 січня 2015 року, так і після зазначеної дати, складається розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок. У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються (залишаються пустими). Слід враховувати, що не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної. Помилка, допущена в індивідуальному податковому номері контрагента (наприклад, помилково було вказано номер іншого контрагента), може бути виправлена шляхом складання двох розрахунків коригування, які заповнюються в такому порядку:

в першому розрахунку коригування реквізити заголовної частини переносяться з податкової накладної з помилкою, а обсяг операції з постачання товарів/послуг та інші показники табличної частини заповнюються зі знаком "-";

в другому розрахунку коригування реквізити заголовної частини вказуються без помилок, а обсяг операції з постачання товарів/послуг та інші показники табличної частини заповнюється зі знаком "+".

У разі якщо платник податку складає розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена у минулому році на суму ПДВ, що не перевищувала 10 тис. грн., і сума податку після проведення коригування перевищує обсяг в 10 тис. грн., то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН. При цьому в ЄРПН спочатку реєструється податкова накладна, а після неї розрахунок коригування, який складається в електронній формі. Такі розрахунки коригування реєструються в ЄРПН постачальником, а не покупцем, незалежно від того, збільшується чи зменшується сума операції в результаті коригування.

 

 

 Липовецьке відділення Іллінецької ОДПІ

 (За матеріалами  веб- сайту ГУДФС у Вінницькій області )

Повернутись