Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З 1 липня 2015 року для торгівля пивом буде дозволена лише за наявності ліцензії

Законом № 71-VIII від 28.12.2014 було прийнято рішення відносити пиво до алкогольних напоїв. Відповідно, суб'єктам підприємницької діяльності необхідно буде отримати такий документ як ліцензія на торгівлю пивом. Ми допоможемо вам оформити дану ліцензію швидко і без проблем!

Законом "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", з 1 липня 2015 року пиво буде прирівняне до алкогольних напоїв. Що собою являє алкоголь? Це продукт, який отримано шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або який виготовлений на основі харчових спиртів. Алкоголем вважається продукт, який містить більше 0,5% спирту етилового (зараз - більше 1,2%) об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД.

Ліцензія видається суб'єкту підприємницької діяльності згідно його заяви. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоямиобов'язковим є отримання довідки органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться безпосередньо у місці торгівлі. У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, в тому числі і пивом, зазначається адреса місця торгівлі.

Підприємцю чи юридичній особі, яка хоче займатися роздрібною торгівлею пивом, необхідно надати такі документи:

1.      Заяву встановленого зразка;

2.      Довідку про наявність зареєстрованих електронних контрольно-касових апаратів;

3.      Квитанцію про оплату офіційного платежу за ліцензію;

4.      Довіреність на представника.

Які ще особливості торгівлі пивом? У Законі встановлено, що розлив пива здійснюється, згідно діючих стандартів, в скляну тару, металеві банки із харчового алюмінію, сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазуровану кераміку, полімерні пляшки ПЕТФ, а також в алюмінієві бочки, бочки з нержавіючої сталі та інші види тари.

Ліцензія на алкогольні напої (пиво) або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня подачі документів в орган ліцензування. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути чытко вказана підстава для відмови.

 

 

Комунікаційний сектор Іллінецької ОДПІ

За матеріалами прес служби ДФС 

Повернутись