Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З 1 січня 2018 року фермери мають обов’язково сплачувати ЄСВ

УВАГА!

З  1 січня 2018 року фермери мають обов’язково сплачувати ЄСВ

         У зв’язку з прийняттям Закону України від 03 жовтня  2017 року № 2148- УІІІ « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-УІ « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та які набули чинності з 01 січня 2018 року повідомляє таке.

         Згідно із внесеними змінами, з 01.01.2018 року члени фермерського господарства виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

          З 01.01. 2018 року згідно з пунктом 5частини першої статті 4 Закону № 2464, члени фермерського  господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску  і вони зобов’язані стати на облік в органах доходів і зборів, як платники єдиного внеску.

          Зазначена норма не поширюється на членів фермерських господарств які є застрахованими особами (найманими працівниками, фізичними особами -  підприємцями, головами фермерських господарств як юридичних осіб так і фізичних осіб – підприємців зі статусом сімейного фермерського господарства).

          Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону № 2464 обов’язок щодо постановки на облік не поширюється на членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від  09 липня 2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідну до закону пенсію або соціальну допомогу.

             Взяття на облік членів фермерських господарств, оскільки на них не поширюється дія Закону України від 15 травня 2003 року № 755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -  підприємців та громадських формувань» здійснюється контролюючим органом за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску.

          При цьому, у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платником єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону № 755, накладається штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає  обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

             Після взяття на облік в органах доходів і зборів платниками єдиного внеску, на членів фермерських господарств поширюються обов’язкищодо своєчасного та в повному обсязі нарахування,  обчислення і сплати єдиного внеску.

               Відтепер члени фермерських господарств зобов’язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що  настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

            Слід наголосити, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема за несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність.

            Для взяття на облік платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування членам фермерського господарстванеобхідно подати до контролюючого органу за місцем проживання заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’якове державне соціальне страхування.

           У Заяві  члену фермерського господарства необхідно обов’язково зазначити додаткову інформацію: податковий  номер та найменування фермерського господарства, членом якого він є.    Така Заява повинна бути додатково підписана Головою фермерського господарства.

  

Липовецьке відділення Немирівської ОДПІ

 

Повернутись