Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З Нового року процедуру реєстрації платників ПДВ спрощено

З 1 січня 2014 року у національній податковій системі відбулися зміни, спрямовані на спрощення процедур реєстрації платників податків та забезпечення вільного і безоплатного доступу суб'єктів господарювання до інформації з державних реєстрів.

Зокрема, починаючи з 1 січня 2014 року, встановлено:

право суб’єктів господарювання подавати заяви на добровільну реєстрацію платником ПДВ під час реєстрації бізнесу державному реєстратору або в електронному вигляді до органу Міндоходів;

обов’язок державного реєстратора передавати до органів Міндоходів електронні копії цих заяв, виготовлені шляхом сканування, одночасно із відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця;

можливість добровільної реєстрації платником ПДВ без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій .

Крім того, оновлене законодавство передбачає:

оприлюднення на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-сайті Міндоходів даних про реєстрацію суб'єктів господарювання платниками ПДВ в органах Міндоходів;

відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та забезпечення права платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ в органах Міндоходів;

Із врахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України, з 1 січня 2014 року реєстрація платників ПДВ здійснюється на підставі:

- реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;

- електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»;

- реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Процедури та строки реєстрації платників ПДВ у 2014 році не відрізняються від процедур та строків, що діяли у 2013 році. Зокрема, реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру платників ПДВ здійснюється протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви до органу Міндоходів.

За запитом платника ПДВ орган Міндоходів надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників ПДВ.

Слід зазначити, що отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ, оскільки з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією Міндоходів щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ, інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, дані з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Перехід до нових правил реєстрації платників ПДВ не спричиняють обов’язку щодо перереєстрації тих платників ПДВ, які  були внесені до реєстру платників ПДВ до 1 січня 2014 року.

Отож, діючі свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ можуть застосовуватись платниками як витяги із реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ.

Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ, їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу із реєстру платників ПДВ.

Вказані зміни впроваджені Законами України № 441-VII від 05.09.2013 р. «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків», №443-VII від 05.09.2013 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків» та  №657-VII  від 24.10.2013 р. «Про внесення  змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

ГУ Міндоходів у Вінницькій області 

Повернутись