Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ЗНАЙТИ І ПОВЕРНУТИ

Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор БІЛОУС узяв участь у роботі конференції «Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти України», організованої виданням «Українська правда» та Центром Протидії Корупції спільно з антикорупційними громадськими ініціативами у партнерстві з Глобальною організацією парламентаріїв проти корупції (GOPAС).

 

Українське суспільство наразі очікує на повернення державі прибутків від масштабної корупції колишніх високопосадовців. Однак світова практика свідчить, що цей процес може тривати роками. Коли ж активи вже повернуто, постає проблема в гарантуванні їх прозорого та правильного використання та недопущення повторного розкрадання. Учасники конференції проаналізували уроки та успіхи країн Арабської Весни, а також Казахстану, де корупційні доходи було повернуто до благодійного фонду БОТА, і спробували проаналізувати, чи підійде така модель для України у поверненні як активів Павла Лазаренка, так і корупційних доходів сім’ї Януковича. Для цього важливою має стати дорожня карта — план конкретних дій на національному та світовому рівнях, розроблений найкращими міжнародними експертами у цій сфері, переконані учасники конференції.

Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус також підтримав ідею дорожньої карти, зазначивши, що відомство готове до конструктивної роботи. Наразі Міністерство взаємодіє з Європейським бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF). Передбачається створення міжнародних груп, що забезпечуватимуть фінансові інтереси нашої держави. До складу цих груп увійдуть представники правоохоронних органів України та фахівці з ЄС, які розслідуватимуть кримінальні провадження, пов’язані з фінансовим шахрайством та виведенням за межі країни незаконно отриманих коштів.

За словами Ігоря Білоуса, така скоординована співпраця, оперативний та максимальний обмін інформацією одночасно із застосуванням успішного європейського досвіду сприятимуть якнайшвидшому поверненню вкрадених фінансових ресурсів.

 

 

Інфрмаційно–комунікаційний сектор Іллнецької ОДПІ

 

 (За матеріалами журналу«Вісник Міністерства доходів і зборів України)

Повернутись