Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

19 травня - день сімейного лікаря

Вперше пропозицію про заснування цього свята було висунуто і одноголосно прийнято в травні 2010 року на засіданні Всесвітньої організації сімейних лікарів.

Офіційно це рішення було оголошено 19 травня 2011 року на відкритті Всесвітнього з’їзду сімейних лікарів в Канкуні (Мексика). Святкування в Україні Всесвітнього Дня сімейного лікаря розпочалось на регіональному рівні в Київській області 19 травня 2015 року, на національному рівні в нинішньому році відзначається вперше.

Цей день присвячений ролі сімейного лікаря (лікаря загальної практики) в системах охорони здоров’я всього світу, він надає змогу підкреслити важливий вклад сімейних лікарів в охорону здоров’я населення, сприяє підтримці спеціальності в суспільстві. Всесвітній День сімейного лікаря призначений не тільки для лікарів загальної практики, а і для їхніх колег та пацієнтів. За даними світової статистики - 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям, в розвинутих країнах світу сьогодні вирішуються на етапі загальної лікарської практики. І сьогодні в більшості країн світу система сімейної медицини є основою національної охорони здоров’я, а в університетах активно створюються програми (кафедри) для підготовки сімейних лікарів.
Робота сімейних лікарів в первинній ланці охорони здоров’я дозволяє більш прицільно використовувати консультації вузьких спеціалістів, сприяє підвищенню якості і зниженню вартості медичної допомоги населенню. 
Сімейні лікарі докладають всіх зусиль для того, щоб лікування було доступним і якісним, своєчасно діагностують патологію на первинному рівні, а це, звичайно, сприяє найефективнішому подальшому лікуванню та збереженню здоров’я багатьох хворих та гарантує їх повне одужання.


Шановні сімейні лікарі Липовецького КЗ "ЦПМСД"!

Щиро вітаємо вас з нагоди

Всесвітнього дня сімейного лікаря!
Завдяки вашій турботі та професійній майстерності у людини з’являється віра та надія на одужання, і це найголовніше.
Ми переконані, що своєю сумлінною працею і зусиллями ви зробите вагомий внесок в успішний розвиток сімейної медицини нашої районної громади!
Щиро зичимо вам міцного здоров’я, родинного благополуччя, миру, тепла і затишку в ваших оселях, поваги і розуміння від пацієнтів, щастя та безхмарного неба.
Нехай кожна мить життя радує вас своєю неповторністю!

З повагою голова Липовецької районної ради Юрій Науменко,
перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів

Повернутись