Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

27 річниця виведення військ з Афганістану

 

15 лютого в Україні відзначається як день виведення військ з Афганістану та вшанування загиблих у міжнародних локальних конфліктах.

Традиційно у цей день за ініціативи районної організації воїнів-інтернаціоналістів проводиться захід , приурочений тим подіям.

Напередодні, в приміщені районного будинку культури, зібралися воїни-інтернаціоналісти Липовецького району.

27 років пройшло з часу виведення військ з Афганістану . У цей сумний день, згадуючи Афганістан, ми усвідомлюємо скільки біди та горя принесло афганське десятиріччя у домівки наших земляків, скільки молодих солдат повернулися додому каліками чи з глибокими душевними ранами і скільки їх, 18-19-річних, полягло. Цю сторінку нашої історії мають знати наші діти, онуки, правнуки...

Учасників бойових дій на територіях інших держав привітали голова райдержадміністрації, голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів Іван Демихін, голова районної ради Юрій Науменко та військовий комісар Липовецького районного військового комісаріату Віктор Чуба. Присутні в залі вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих в Афганістані та загиблих під час бойових дій на територіях інших держав.

З промовою до своїх побратимів звернувся голова райдержадміністрації Іван Демихін, він привітав присутніх з черговою річницею та побажав усім мирного неба та доброго здоров’я.

Вічна пам»ять тим, хто загинув. Слава тим, хто вижив, хто вистояв і повернувся додому, – сказав, звертаючись до присутніх, голова районної ради Юрій Науменко та побажав усім мирних років праці в ім"я розквіту нашої України.

Керівники вручили учасникам бойових дій на території інших держав відзнаки Президента України - Пам’ятні медалі «25 років виведення військ з Афганістану», Почесні грамоти райдержадміністрації, районної ради та грошові винагороди.

З болем у серці присутні подивились запропоновану працівниками районного будинку культури тематичну програму «Ціна чужої війни».

По завершенні урочистостей, за традицією, учасники заходів здійснили виїзд до с. Війтівці на могилу нашого земляка Володимира Степанюка, який загинув в горах Афганістану, поклали корзини квітів на могили учасників міжнародних локальних конфліктів.

Повернутись