Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

28 квітня Всесвітній день охорони праці

Допомагати потрібно обережно!

28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці. Тому сьогодні Липовецьким районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді було ініційовано та проведено у Липовецькій ЗОШ № 2 виховний захід під назвою «Допомагай обережно!». Учням у формі лекції та відеолекторію пояснено, що таке дитяча праця, чим вона відрізняється від посильної допомоги батькам та чому багато дітей їхнього ж віку через різні причини змушені працювати.

В основному дитяча праця знаходиться в тіні, непросто виявляти дітей які працюють, формально їх ніхто не реєструє, формально таким дітям не нараховується заробітна плата, але вони задіяні у багатьох сферах життя: у сільському господарстві, жебракують, миють машини, збирають пляшки та металобрухт. Часто діти працюють за згодою батьків, оскільки можуть допомогти сім’ї, а роботодавцям вигідно наймати на роботу таких дітей оскільки плата за їх працю на багато нижча ніж за ту саму працю дорослим. Найбільш потерпають від дитячої праці діти з кризових сімей. Майже 3 % дітей не відвідують школу через необхідність заробітку, статистика свідчить, що діти які рано починають працювати згодом перестають навчатися. Зароблені ними сьогодні гроші, мають більше значення ніж перспективи, які несе освіта завтра. Якщо дитина працює вона позбавлена дитинства, спілкування з однолітками, у неї не розвивається ні мислення, ні пам’ять, ні увага в тій мірі, у якій могло б розвиватися у школі. Головну увагу підростаючого покоління звернуто на те, що робота змалку, несприятливі умови праці, великі навантаження негативно позначаються на здоров’ї дітей, це особливо небезпечно, оскільки в цьому віці формується організм. Діти які важко працюють через фізичне навантаження та погане харчування відстають у фізичному розвитку, мають малу вагу, сколіоз плоскостопість та інші патології скелету.

У вище зазначеній школі навчаються діти в основному із благополучних сімей, тому основною метою заходу було показати і порівняти можливості різних прошарків суспільства, навчивши учнів цінувати перспективи, які дають сімейне виховання та Загальноосвітня школа.

На додаток дітям було проведено загальний інструктаж з охорони праці.

Повернутись