Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

32-а річниця Чорнобильської катастрофи

З 26 квітня 1986 року годинник життя відраховує 32-гу річницю Чорнобильської катастрофи, 32-гу річницю людського болю і жалю, 32-й рік цвітом скорботи зацвітають чорнобильські сади, отруйна рана гнітить наші душі і серця, але немає і не буде вороття назад.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей та їх побутові умови життя.

Сьогодні, 26 квітня, в залі районної ради відбулося традиційне вшанування ліквідаторів атомної катастрофи та нагородження їх відзнаками районного рівня.

Зі словами вдячності до учасників заходу звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко, голова районної організації «Союз - Чорнобиль Україна» Володимир Сличук, побажавши присутнім міцного здоров’я, достатку, добробуту, миру та злагоди.

За проявлену мужність, відвагу та самовідданість, керівники району вручили учасникам ліквідації Почесні грамоти, Подяки райдержадміністрації та районної ради, грошові нагороди, квіти.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих, померлих учасників ліквідації на ЧАЕС, які вже пішли у вічність, залишивши по собі гострий біль втрати та світлий спомин.

За інформацією профільного управління райдержадміністрації, станом на сьогодні на території району проживає 138 осіб із зазначеним статусом, в тому числі: учасників ліквідації І категорії – 16 чоловік, ІІ категорії – 56, ІІІ категорії - 15, потерпілих – 36, дружин померлих громадян -15.

Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, щороку потребують планового та позапланового лікування, профілактики загострень хронічних хвороб через погіршення стану здоров’я. Так, за бюджетною програмою „Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” Міністерством соціальної політики України, відповідно до чинного законодавства, проводиться робота щодо організації санаторного оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У минулому році оздоровлено 7 учасників ЧАЕС – першої категорії.

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», протягом 2017 року для виплати щомісячної грошової допомоги, допомоги на оздоровлення та харчування витрачено коштів у сумі 270 тис. грн.

На завершення  заходів керівники району, працівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, районної ради, громадських організацій, учасники ліквідації на Чорнобильській атомній електростанції, правоохоронці, мешканці міста прийшли до пам’ятного знаку «Ліквідаторам аварії на ЧАЕС та учасникам ядерних випробувань 1986» аби вшанувати героїв-ліквідаторів,

які ціною власного життя зупинили розбурхану стихію некерованої ядерної реакції та врятували майбутнє для своїх нащадків.

 

Усі присутні схилили голови перед світлою пам’яттю ліквідаторів та поклали квіти до пам’ятного знаку.

http://www.lip-rda.gov.ua/index.php/mainmenu-51/64-/7390-heroizm-likvidatoriv-avarii-na-chaes-vriatuvav-svit

Повернутись