Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

75 мирну весну зустрічають нападівчани

75 мирну весну зустрічають нападівчани, що прийшла після визволення села від фашистських загарбників у березні 1944 року. З того часу щорік тут проходять урочистості з нагоди цієї знаменної дати. Нападівчани не забувають тих буремних подій і дбають аби це пам"ятали діти, онуки. Адже надзвичайно високою ціною оплачена ця довгожданна дата визволення -11 березня 1944 року.
Односельці та гості: перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, заступник голови районної ради Руслан Танасюк, голова районної ради ветеранів Валентина Левкович та члени президії, військовослужбовці військової частини 3008 спершу вклонилися пам"яті нападівчан та інших визволителів , які полягли в боях, що точились навколо та й в самому селі Нападівка і поклали квіти до підніжжя пам"ятника, надмогильних плит . Ходу супроводжував духовий військовий оркестр в/ч 3008. Біля пам"ятника в урочистій тиші пролунав духовний Гімн України.
 
Далі урочистості відбувалися у сільському будинку культури. Відкрив урочисті збори голова територіальної громади Василь Щербанюк. Він зазначив, що односельчани-ветерани другої світової війни відійшли у вічність, але залишились їх діти, онуки , правнуки які продовжують справу своїх батьків і дідів, знаючи , що подвиг народу в тій страшній війні не забутий. І зараз війна продовжується, питання стоїть більш гостро -бути Україні чи не бути. Бути серед інших європейських держав незалежною і розвиненою, чи знову існувати під гнітом держави-сусіда. Нинішня війна значно страшніша, бо йде скрізь - на сході України, у інформаційному просторі, у наших головах і серцях. І треба про це пам"ятати. Але якою б вона не була, мусить завершитись і Україна має перемогти завдяки всім нам, українцям, які люблять її, дбають і самовіддано працюють на ПЕРЕМОГУ. 
З Днем Визволення жителів Нападівської громади привітала усіх заступник голови РДА Дмитрів Ольга. Вона наголосила на тому, що сьогодні воїни на сході країни продовжують справу своїх звитяжних дідусів і батьків і захищають Україну від нового загарбника - гібридного, який хоче знівелювати самі поняття - українці і Україна. Тому боротьба триває на зовнішньому і внутрішньому фронті. І ми, українці, маємо продемонструвати свою єдність, щоб напередодні виборів Президента України не допустити розбрату, хаосу, дестабілізації ситуації. І особливу увагу акцентувала на незмінному курсі нашого народу в співдружності щирих братніх народів - румунів, естонців, поляків - йти до Євросоюзу і НАТО - справжньої системи безпеки.
Заступник голови районної ради Руслан Танасюк побажав територіальній громаді процвітання. Його босоноге дитинство пройшло тут, де жили дідусь з бабусею, де народилась його мама, і тому йому надзвичайно дорогі ці місця . Він теж акцентував увагу на тому, що Україна-це єдина родина і курс у неї має бути єдиний. А всі українці мають працювати над тим, аби наблизити перемогу, своїми діями, вчинками і помислами .
Голова районної ради ветеранів Валентина Левкович інформувала нападівчан про естафету, присвячену 75-річчю з Дня визволення і привітала усіх із цією знаменною датою. У середу естафету пам"яті "Слава захисникам України" , приурочену 75-річчю визволення України буде передано в урочистій обстановці липовчанам.
Більш детально на історії визволення села зупинився голова ветеранської організації Василь Гаврилович Кравчук.Він зазначив, що пам"ять про наших батьків, дідів та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давнини-вони вічні. Сьогодні це свято наповнилось іншим змістом, адже над Україною знову нависла загроза ніким неочікуваної війни. Тепер нашим воїнам-захисникам вдвічі важче, бо боряться за цілісність рідної держави із колишнім "братом", адже так себе називали росіяни по відношенню до інших народів. Пам"ятаймо на якій героїчній землі ми живем! Хай її сила допомагає долати нам спільно всі труднощі, бо коли народ сильний духом, коли він єдиний-ніякий ворог не страшний!
А далі ветерани с. Троща на чолі із сільським головою Анатолієм Куземком передали естафету сільському голові с. Нападівка Василю Щербанюку. Йдучи до цієї дати , ветерани збирали історичні факти про визволення села, оформили стенд, буклет з історичною довідкою,провели круглий стіл , присвячений цій темі. Про все це розповів голова ветеранської організації Микола Гудзь. В урочистій обстановці його онук передав гільзу від снаряда, наповнену пригоршнею землі із поля, де точились найбільш кровопролитні бої за визволення Трощі молодому військовослужбовцю - нападівчанину Роману Залізняку з військової частини, в якій проходив службу сільський голова Василь Щербанюк. Запашним короваєм із урожаю зерна з трощанських полів гості віншували нападівчан . Коровай порізали і пригостили всіх учасників урочистостей. По завершенні офіційної частини, військовий оркестр військової частини 3008 дав чудовий концерт для учасників зібрання. В залі лунав віночок із українських пісень "Черемшина", "Червона рута", " Марічка", "Києве, мій" та ряду інших, які нагадали людям молодість, підняли настрій та створили атмосферу піднесеності.
 
Повернутись