Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

А дитині краще буде в сім’ї!

Пріоритет родинного виховання порівняно з іншими виховними ланками незаперечний, центральною функцією сім’ї завжди було і буде виховання дітей. Саме в родинному вихованні в дошкільні роки у дитини закладаються основи моралі, правильної поведінки, активності, ініціативи, творчого ставлення до дійсності. Але діти не завжди мають змогу виховуватися у сім’ях. Так, дитина громадянки Л., жительки Росошанської територіальної громади з 2012 року перебувала у Вінницькому дитячому реабілітаційному центрі, через складні життєві обставини в які попала сім'я.

Одним із важливих методів соціальної роботи Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах, є соціальний супровід. У вересні 2016 року сім’я громадянки Л. була взята під соціальний супровід центру. Після вжиття ряду заходів, спрямованих на підвищення виховного потенціалу сім’ї, формування усвідомленого та відповідального батьківства, профілактики асоціальних проявів, популяризації здорового способу життя, у тому числі виклик вище зазначеної громадянки на засідання виконкому Росошанської сільської ради (22.02.2017 року), сільський голова Сличук В.А. особисто підтримав пропозицію про доцільність повернення дитини в сім’ю. Наступним кроком до повернення дитини було схвальне рішення комісії із захисту прав дітей при Липовецькій райдержадміністрації, що відбулось 23.03.2017 року.

В даний час дитина проживає з мамою, яка переоцінила життєві цінності та цілковито усвідомлює своє ставлення до відповідального батьківства. Дотримуючись плану соціального супроводження (який вирішено продовжити до адаптації дитини в домашніх умовах) навела порядок в будинку, запасла необхідний перелік продуктів харчування, подбала про запас дров, і найголовніше-перестала вживати спиртні напої.

Символічним є те, що дитина повернулася у сім’ю незадовго до одного з найважливіших Християнських свят - Великодня, що символізує прощення гріхів.

Робота Центру ССДДСМ в даному напрямку триває.

Повернутись