Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Андрій Гижко відвідав новаторське сільськогосподарське підприємство у Липовецькому районі

 21 липня перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко відвідав з робочим візитом аграрне підприємство ТОВ «Рапсодія» в селі Струтинка Липовецького району. В рамках поїздки посадовець зустрівся з директором товариства Ігорем Антоніком, який детально розповів про роботу господарства.

«Сьогодні особливістю нашого підприємства є те, що ми ведемо свою діяльність не традиційними для даної галузі методами. Ми паралельно працюємо в таких напрямках як овочівництво, садівництво, зерно-бобові і ягідні  культури. Дані напрямки сільського господарства дають змогу залучати досить велику кількість робітників. Саме це зумовило сьогоднішній візит керівництва області до нашого господарства. Також, варто відзначити, що ми досить активно орієнтуємось на зовнішні ринки і постійно працюємо над підвищенням рівня якості нашої продукції. Зустріч з представниками влади, безпосередньо на місці, дає мені, як керівнику, змогу розповісти, про ті проблеми, з якими сьогодні стикається аграрний бізнес, зокрема що стосується  тендерних закупівель», - зазначив Ігор Антонік.

Підприємство ТОВ «Рапсодія» спеціалізується на виробництві та продажі квасолі, сої, пшениці, соняшника, різних технічних культур. Окремим і потужним напрямком є виробництво борошна. Активно розвивається напрямок садівництва. На сьогоднішній день сади господарства займають площу в розмірі 6 га. Окрім того підприємство займається досить цікавим і не розвиненим на теренах Вінниччини напрямком господарювання, як вирощування фундука, який на сьогодні займає 1,5 га площ. Інтенсивно розвивається напрямок ягідництва, зокрема вирощування малини і лохини. Середня кількість працівників на підприємстві становить близько 50 чоловік. Але з настанням сезонних робіт, таких як збір ягід, кількість працюючих може збільшуватись до 65 чоловік на день.

«На сьогоднішній день є досить суттєва проблематика із створенням нових робочих місць у фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах, які спеціалізуються на виробництві соняшника, кукурудзи, ріпаку і пшениці. Нині існує така практика, що підприємці закуповують сучасну техніку і устаткування, за рахунок чого значною мірою знижується рівень зайнятості населення. З чого складається ситуація, коли існують великі аграрні холдинги, де на 1000 га може працювати лише 12-14 людей. Тому саме створення нових робочих місць у даному підприємстві і зумовило цю поїздку. Адже сьогодні, влада зацікавлена у підтриманні саме тих сільськогосподарських виробників, які створюють нові робочі місця і тим самим знижують рівень безробіття. Таким чином ми маємо змогу побачити, як в даному господарстві розвивають різні напрямки виробництва. Особливо це стосується овочівництва. Адже ще донедавна ця галузь була майже повністю закинута і існувала, в основновному, в приватних домогосподарствах.

На моє переконання, в аграрній структурі сільськогосподарських підприємств, окрім зернових культур, мають розвиватися й інші напрямки виробництва, які мають активно підтримуватись зі сторони влади і завдяки цьому будуть створюватись нові робочі місця», - зазначив Андрій Гижко.

За матеріалами http://www.vin.gov.ua

Повернутись