Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Атестація робочих місць

Сьогодні, у залі районної ради відбувся семінар на тему«Атестація робочих місць. Пільги та компенсації, що передбачаються за результатами атестації».

В його роботі взяли участь спеціалісти установ, організацій, підприємств району різних форм власності, які займаються питаннями охорони праці та кадрового забезпечення та представники управління Держпраці у Вінницькій області Наталія Макаренко, Олег Мандриця, Вадим Лемець.

Начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Вінницькій області Макаренко Наталія Андріївна зазначила, що атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання згідно із Законом України ст.7-13 «Про охорону праці», Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 року №442 та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених Постановою Міністерства праці України та головним державним санітарним лікарем України №41 від 01.09.92 року, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків, як тепер, так і в майбутньому. До учасників семінару доведено основну мету атестації, що полягає у врегулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, норми чинного законодавства з цих питань та зміни до нього.

Учасники семінару ділились досвідом з питань проведення атестації робочих місць та задавали питання щодо окремих ситуативних моментів , пов'язаних з атестацією.

Повернутись