Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Байдужість – найстрашніший ворог людини

Днями, за ініціативи працівників  комунального закладу «Липовецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» Липовецької районної ради, в приміщенні Липовецької районної державної  адміністрації, було проведено групу взаємопідтримки батьків, що мають на вихованні дітей з інвалідністю, під назвою: «Байдужість – найстрашніший ворог людини».

Заступник начальника УПСЗН Липовецької райдержадміністрації, Бевза Т.М., розповіла присутнім про соціальний захист дітей та осіб з інвалідністю,наголосила на обов’язковому оформленні посвідчень по інвалідності на кожну дитину.

Директорінклюзивно-ресурсного центру, Щербанюк Л.М. розповіла про створення  інклюзивно – ресурсного центру в районні, що входить до його діяльності та основні його завдання.  

Про призначення допомоги особі, що доглядає за  хворою дитиною, правову допомогу, зайнятість, працевлаштування людей з інвалідністю,  профорієнтацію, освіту  та постанову КМУ № 996 від 28 листопада 2018 р. “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”,ознайомив  юристконсульт КЗ Липовецький РЦСССДМ, Марчук В.М.

Лікар сімейної медицини, Шеремета І.В.  розповіла присутнім про обов'язковість  підписання декларації із сімейним лікарем,  про медичне обслуговування та про вчасне проходження індивідуальної  програми  реабілітації відповідно до  картки  дитини.

Далі робота  з батьками проходила у тренінговій формі. У ході якої, батьки охоче ділилися досвідом навчання і виховання дітей та спільно обговорювали шляхи подолання проблемних ситуацій.

Подібні тренінги є надзвичайно важливими, адже стрес через інвалідність переживають, в першу чергу,  батьки. Однак, для того, щоб спробувати  зробити дитину щасливою, батькам необхідно реально оцінювати ситуацію і не впадати у відчай, що є важливим аспектом у вихованні дитини із особливими потребами.

Повернутись