Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Благодійні акції

15 березня у Вінниці в рамках Національного конкурсу «Благодійна Україна-2017» відбулась церемонія нагородження переможців та лауреатів регіонального конкурсу "Благодійна Вінниччина-2017" .
Від Вінниччини на участь у конкурсі «Благодійна Україна» цього року подали претенденти 112 заявок і взяли участь у 11 номінаціях, що засвідчило  найбільшу кількість учасників конкурсу. Одинадцять «Оскарів» добра у вигляді янголів з німбом з  бурштину на голівці - отримали благодійники нашої області. Серед них - волонтери, підприємці, громадські організації, громадські діячі, просто люди, які мають добре і щире серце, відкриту душу, які відзначилися протягом 2017 року у різних благодійних акціях.
Вінницька обласна організація ВОІ «СОІУ» другий рік поспіль бере участь у даному конкурсі та, слідом за тогорічним третім місцем у номінації «Благодійність в соціальній сфері», цього року посіла знову третє місце у номінації «Колективне волонтерство». У складі ВОО ВОІ «СОІУ» був і Вахнівський осередок ВОО ВОІ «СОІУ», який очолює депутат районної ради Юрій Задворний. 

А напередодні акції, присвяченої Всесвітньому дню людини з синдромом Дауна , що відзначається у світі  21 березня, голова Вахнівського осередку спільно із помічником завітав до Липовецької районної ради. Ось з нагоди цього дня в календарі, Юрій Задворний запропонував працівникам районної ради на чолі із головою долучитися до міжнародної акції.
 
Вперше цей день відзначали у 2006 році на VI міжнародному симпозіумі з синдрому Дауна, проведеному у місті Пальма де Майорка (Іспанія) за ініціативи правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун Синдром. Двадцять перший день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов'язаний із наявністю у клітинах людини 3-ої хромосоми у двадцять першій парі. З того часу 21 березня в усьому світі відбувається масова акція LOTS OF SOCKS, ініційована міжнародною організацією Down Syndrome International.  Мета цього міжнародного руху - звернути увагу суспільства на проблеми людей із синдромом Дауна. Організатори  пропонують кожному одягнути в цей день різнокольорові шкарпетки і за допомогою такого незвичайного аксесуару відчути себе не таким, як усі. Зрозуміти, що значить жити під пильними і часто недобрими поглядами оточуючих. За офіційною статистикою, в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна. Імовірність народження такої дитини не залежить від способу життя батьків, стану їхнього здоров'я, шкідливих звичок, харчування, статків, освіти, національності чи віросповідання. Причому, медики наголошують, що носії додаткової хромосоми можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їхніх родин. В молодій українській  державі  системна модель підтримки та професійної допомоги людям із синдромом Дауна та їхнім сім'ям тільки створюється. 
 
Нещодавно благодійники  обласного центру надали для діяльності Вінницької обласної  організації Даун Синдром спільно із ВОІ «СОІУ» в оренду приміщення по вул. Матроса Кошки, і зараз вони працюють над його облаштуванням.Серед діток, що входять до складу організації чимало талановитих , добрих та щирих.

Загляньте в їх очі. Там Світло, Тепло, Доброта... Вони несуть їх трепетно й тихо протягом усього свого життя. Світло та Любов. Наше завдання- навчитись бачити Людину та прийняти її любов такою як вона є. Безумовну любов без меж... Вибір за вами... Вахнівський осередок ГО дякує  всім своїм друзям та партнерам за підтримку та допомогу у роботі організації. Наша сила в єдності!

Повернутись