Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’Ближче до серця’’

Світлина від Мій Липовець.

Сьогодні до комунального некомерційного підприємства " Центр первинної медико-санітарної допомоги", який в районі очолює головний лікар Василь Бондар, завітала група інформаційного супроводу проекту. В рамках впровадження спільного із світовим банком «Doing business» проекту "Ближче до серця" підприємство отримало 7 холестерометрів та 500 тестових смужок для визначення холестерину у крові пацієнтів . Сім лікарів первинної ланки сімейної медицини визначили групу ризику пацієнтів, які підлягають обстеженню на наявність холестерину. Це, в основному, пацієнти з високим артеріальним тиском, надмірною масою тіла, з підвищеним холестерином в крові. Із 14 грудня минулого року по 1 лютого цього, проведено скрінг ( обстеження на холестерин) пацієнтів , яким виповнилось 40, 45, 50. 55 років. Обстеження провели одні із перших у області. Під час нього виявлено, у 25% від обстежених пацієнтів, підвищений холестерин -5,0 млм/л. Дані пацієнти були консультовані та обстежені на первинному та вторинному рівнях надання медичної допомоги. 
З метою профілактики, у даний час, на Липовеччині у амбулаторях загальної практики сімейної медицини організовано так звані Школи здоров"я , у яких лікарі читають лекції на теми модифікованого способу ведення життя. Це означає: щодень 30 хв. ходьби, гіпохолестеринова дієта, профілактика шкідливих звичок, правильно організований режим дня пацієнта. 
-Сьогодні є можливість обстежити всіх пацієнтів -зазначив у співбесіді Василь Бондар, -оскільки амбулаторії району забезпечені медичним обладнанням , яке було закуплене через систему " PROZZORRO" у травні минулого року за кошти районного бюджету. Зараз значно зменшилась кількість людей із цими захворюваннями. Коли раніше в день на прийомі хворих було від 20 до 30 , то зараз 4-5. Можливість завчасно виявити і пролікуватись з"явилась завдячуючи владі району , депутатам районної ради, які з розумінням поставились до вирішення цього питання. 
Інформаційна група проекту поспілкувалась із цього питання з лікарями, пацієнтами, головним лікарем і першим заступником голови райдержадміністрації Ольгою Дмитрів та головою районної ради Юрієм Науменком.

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.

Повернутись