Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Чи варто ігнорувати строкову службу?

По завершенні осіннього призову 2016 року на строкову військову службу, Липовецьким районним військовим комісаріатом до правоохоронних органів направлено інформацію щодо злісних ухилянтів від призову.

Так, житель с. Козинці, Алієв Євген Русланович, 1994 року народження, перебуваючи на військовому обліку в Липовецькому районному військовому комісаріаті, являючись військовозобов’язаним та визнаним військово-лікарською комісією придатним до військової служби, отримав повістку за призовом на строкову військову службу. Повістка зобов’язувала його 21 листопада 2016 року o 14.00 прибути за адресою Липовецького районного військового комісаріату в м. Липовець по вул. Соборності, 23. Будучи належним чином повідомленим, у встановленому законом порядку про наслідки неприбуття за викликом, з метою ухиляння від призову, діючи умисно, не маючи, відповідно до ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», права на відстрочку на строкову службу, Є.Алієв у вказаний час не прибув на обласний збірний пункт,розташований у м. Козятин Вінницької області. Для подальшої відправки у військову частину не з’явився, чим ухилився від призову на строкову службу та порушив вимоги ст. 65 Конституції України та Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Такі умисні дії обвинуваченого Алієва Є.Р. органами досудового розслідування кваліфіковано за ст. 335 Кримінального Кодексу України, як ухиляння від призову на строкову військову службу.

Як наслідок, вироком суду Алієву Є.Р. призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на два роки. І лише враховуючи те, що громадянин Алієв Є.Р. раніше не судимий та повністю визнав свою провину, судом прийнято рішення звільнити його від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку тривалістю півтора року не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки.

Подібний випадок в нашому районі непоодинокий, і він має, на даний час, найбільш лояльний вирок. Частина жителів нашого району призовного віку знаходиться в розшуку, і які наслідок, їх чекає в разі затримання поліцією, притягнення до відповідальності. В даному випадку засуджений повністю визнав свою провину, пішов на співпрацю з правоохоронними органами. У випадку ж злісного ухиляння від органів прокуратури та поліції - покарання було б більш суворим і позбавлення волі було б неминучим.

Шановні батьки, дружини, рідні, будьте більш обачними, приймаючи рішення щодо уникнення строкової військової служби своїми синами, чоловіками, рідними. Краще підтримуйте своїх захисників під час проходження військової служби, радуйте приємними звістками і гордіться ними.

Конституцією України визначено, що військова служба є одним з найпочесніших обов'язків для громадян нашої держави. Тож надіюсь, що подібні прикрі випадки не стануть на заваді організації призовної кампанії, що буде проходити у квітні – травні 2017 року.

У військовому комісаріаті завжди з розумінням поставляться до призовників, які мають законні підстави на відстрочку від призову у зв’язку з навчанням, народженням дітей, навіть одруженням. Призовникам завжди готові піти на зустріч, але лише в рамках діючого законодавства.

 

 

ТВО військового комісара

Липовецького районного військового комісаріату

підполковник Ю.К. ТОМЧАК 

Повернутись