Чому кальян більш небезпечний, ніж ви вважаєте!

Часто кальян пропонують як менш шкідливу альтернативу сигаретам, адже існує міф, що тютюновий дим проходить через воду і стає безпечнішим.

Але чи дійсно це відповідає дійсності? І чому кальяни небезпечніші, ніж сигарети?

Під час куріння однієї сигарети курець вдихає 0,6 л. диму, в той час як курець кальяну за один сеанс вдихає 74.1 л. диму.

При курінні кальяну тютюнова суміш нагрівається за допомогою горіння вугілля, що значно підвищує у повітрі вміст чадного газу.

А чадний газ, в свою чергу, провокує головний біль, запаморочення та отруєння навіть у пасивних курців.

Вода в кальяні охолоджує тютюновий дим, тому курці кальяну затягуються глибше, а токсичні речовини диму потрапляють у нижні частки легень, що підвищує ризик респіраторних захворювань.

Кальяни не проходять стерилізацію після використання іншою особою, тому люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик виникнення туберкульозу, гепатиту А, грипу, герпесу та інших інфекцій.

Не порушуйте Закон: 16 грудня 2012 року набув чинності Закон України №4844-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів", який забороняє куріння кальянів та інших тютюнових виробів у громадських місцях, зокрема у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства!

Липовецьке районне управління

Держпродспоживслужби