Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

День Європи

В травневі дні відзначаємо День Європи, що став символом початку утвердження миру і взаєморозуміння між країнами Європи. Нам необхідно поважати спільні цінності та історію розвитку відносин із європейськими державами заради нашого майбутнього . Цими словами розпочала захід Вікторія Терлецька, керівник народного аматорського колективу "Поетичний театр" районного будинку культури.
Право підняти прапори України та Європи надали кращим представникам учнівської молоді Липовецьких загальноосвітніх шкіл. Під виконання Гімну України в небі замайорів синьо-жовтий прапор , а за ним злетів синій прапор Євросоюзу під Гімн Євросоюзу Ода до радості.
З промовою до учасників зібрання звернулась перший заступник голови райдержадержадміністрації Ольга Дмитрів. Вона зазначила,що ідеї Євросоюзу почали реалізовуватись після Другої світової війни, коли всі держави Європи зрозуміли те, що вони не можуть існувати відокремлено одна від одної.
Однією з головних цілей об"єднання стало примирення Франції та Німеччини, а також недопущення між ними війни у майбутньому.
До складу ЄСВС увійшли шість країн: Німеччина  Франція Італія Бельгія, Нідерланди, Люксембург.
Сьогодні Європейський союзекономічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані у Європі.
ЄС діє через систему наднаціональних інституцій таких, як : Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Суд Європейського Союзу, та інших.
На сьогодні, Європейський Союз з населенням більше півмільярда людей має глобальний вплив на світ. ЄвроСоюз розглядають як потенційну наддержаву. Але таку, де основними цінностями є право, рівність, чесність та порядність.
Де-факто столицею Європейського Союзу є Брюссель.
Притягує людей Євросоюз : кого своєю глибокою історичністю, кого досвідом, інтелектом, високими технологіями, кого демократією, а здебільшого цікавить громадян гідним рівнем життя.
Наша Революція Гідності була національно-визвольною революцією і водночас Революцією за Європу, за Європейський рівень життя в Україні.
А наша антитерористична операція, а по суті війна – це не лише захист української незалежності, а й захист Європи від варварства, тероризму, агресії, які нависли над усім континентом.
Політика ЄС направлена на забезпечення захисту життя та свобод громадян,вільного пересування людей, капіталу, товарів та послуг.
Це не може не приваблювати історично свободолюбивих українців, славними предками яких є вільні козаки!
Сьогоднішньою акцією, яка відбувається в усіх містах України, ми хочемо висловити підтримку ухваленню рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначити День Європи.
Вітаю усіх учасників заходу і в цей історичний час висловлюю сподівання, що попереду нас чекає мирне, гідне, чесне життя, сповнене любові і щастя.
Чудовим виконанням пісні "Музика надії" Анна Савченко, завідувач центру методичної роботи будинку культури, завершила захід у якому взяли участь керівники , трудові колективи, шкільна молодь, громадськість.    

Повернутись