День Соборності. Вінниця

Сьогодні, 22 січня, за участі керівництва районів відбулось покладання квітів до пам’ятного знаку та мультимедійної стели пам’яті «Героям Небесній Сотні та Героям АТО/ ООС» і Вічного Вогню з нагоди відзначення 101-річниці Дня Соборності України в м. Вінниці.

Відзначення цієї події має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності.

У покладанні квітів з нагоди державного свята взяли участь керівники області та міста, працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, учасники бойових дій на Сході України, військовослужбовці, представники громадських організацій, духовенство, жителі та гості міста, представники засобів масової інформації регіону.

На початку пам’ятного заходу увазі присутніх було представлено хореографічну композицію на пісню «Україна моя» у виконанні вихованців ансамблю сучасного танцю «Благо» та соліста Влада Казмірука.

Під час заходу присутні схилили голови перед пам’яттю загиблих за нашу Соборність та вшанували хвилиною мовчання усіх Героїв України.
У виконанні Оркестру «Крила України» Центру Військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України прозвучав Гімн України.

Здійснено покладання гірлянд до пам’ятника «Дерево Свободи»; до Пам’ятного знаку Січовим Стрільцям - воякам Української Галицької армії; до Меморіальної дошки на честь перебування уряду УНР у Вінниці; до Бюсту Михайла Грушевського – українського історика, громадського та політичного діяча, Голови Центральної ради Української Народної Республіки (1917 – 1918); до пам’ятника українському державному та військовому діячу часів Української революції 1917 – 1921 рр., Голові Директорії УНР, отаману війська та флоту УНР Симону Петлюрі; до меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді директорії та головою Подільської і членом Центральної Ради Української Народної Республіки; до меморіальної дошки Начальній команді Української Галицької Армії; до меморіальної дошки сотнику армії УНР Семену Якерсону; до меморіальної дошки Костянтину Василенку – громадському та політичному діячеві, члену Центральної Ради, генеральному секретарю праці Української Народної Республіки в 1917 році.

На завершення заходу на Європейській площі відбувся флешмоб «Україна – це Ми!», який символізує єдність України.