ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ У ЛИПОВЦІ

Святкувати День захисника України на офіційному рівні почали з 2014 року відповідно до указу тодішнього президента Петра Порошенка. Свято запровадили на тлі збройної агресії Росії на Донбасі та анексії нею Криму.
Датою Дня захисника України було обрано 14 жовтня, враховуючи історичні традиції вшанування українського війська. Цього дня, як відомо, святкується День УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ, День українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.
Сучасне військо України, яке наслідує традиції оборонців України попередніх епох, вважає за доречне цей день мати за своє свято. Отож, сьогодні, у гарний сонячний осінній день, липовчани відзначали аж чотири свята. Урочистою ходою із стягами України по вулиці Героїв Майдану вирушили до Пам"ятного знаку Героям Небесної Сотні та полеглим за єдність України землякам. Колону очолив загін учасників бойових дій в АТО та воїнів-інтернаціоналістів із головою районної Спілки Юрієм Яремчуком та Геннадієм Сидоровим.
На центральному Майдані перед Пам"ятним знаком та Меморіалом Слави відбувся урочистий мітинг на якому керівники району Юрій Науменко та Тарас Олексюк зазначили: "Усім, хто захищає єдність і цілісність України , на чиїх прикладах героїзму ми виховуємо нашу молодь  та будуємо нову європейську державу - щира вдячність і подяка ! Цей день – данина поваги всім, хто віддав життя за Батьківщину і хто своїм безприкладним героїзмом відстояв право нашого народу на свободу і можливість бути господарем на рідній землі, самостійно обирати свою долю."
Керівники побажали всім мирного неба, родинного затишку, якнайшвидшої перемоги у війні та здійснення задумів. Відповідно до спільного розпорядження обох голів, з нагоди свята  нагороджено Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради представників сімей загиблих учасників АТО Валентину Баюрко, Раїсу Олександрівну Бичкову, Віталія та Олену Грабчак,Олену Полупанову, Галину та Івана Шевчук, Наталію Оніщук, Наталію Грушко, Галину Стрижак, Марію Пшеничну, учасників антитерористичної операції, наших захисників.
Почесною грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної ради за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов"язків відзначено члена районної організації учасників бойових дій в АТО Руслана Дермана.
Привітав своїх побратимів із святом Юрій Яремчук, подякував за суттєву допомогу та вручив нагороди від ГО "Спілка учасників бойових дій в АТО" волонтерам , зокрема, трьом колективам загальноосвітніх шкіл 1-3 ст м. Липовець, Володимиру Геновському, Віктору Бичкову, Руслану Танасюку.
Від імені обласної організації воїнів-інтернаціоналістів голова районної спілки Геннадій Сидоров привітав усіх зі святом і вручив Почесну грамоту воїну-інтернаціоналісту Володимиру Свящуку.
Райвійськом , підполковник Віктор Чуба в урочистій обстановці передав посвідчення учасника бойових дій та медаль "Ветеран війни"  Андрію Палію із с. Журава і побажав липовчанам  доброго здоров’я , радості , благополуччяі щоб надія, віра і любов завжди супроводжували нас!
Учасники мітингу вшанували пам"ять полеглих у боротьбі за Україну і поклали квіти до Пам"ятного знаку та Меморіалу Слави.
По завершенні мітингу настоятель Храму Різдва Пресвятої богородиці  о. Василь Комарницький звернувся до липовчан із вітальним словом, звершив молитву за припинення війни на сході України, за здоров"я воїнів-захисників.
Панахидою за полеглими в боях бійцями, захисниками України завершився захід.
Побратими ж, дружно відправились відвідати могили земляків, які віддали життя за Батьківщину, низько вклонитися їх пам"яті...
Помолімося сьогодні до Богородиці, щоб її молитвами Господь послав на рідну Україну мир, злагоду, добробут та здоров'я кожній українській родині.