Діти – дзеркало батьків

Нещодавно, працівниками комунального закладу Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, з однією із категорій отримувачів соціальних послуг, проведено тренінг, під назвою: «Діти – дзеркало батьків». Мета нашого тренінгу - це ознайомлення батьків із розумінням справжнього батьківства. Своєю поведінкою щодо дитини батьки, по суті, малюють її портрет. А в подальшому, її власне ставлення до самої себе буде відношенням до цього портрета, який самі ж батьки намалювали. Адже ми навіть не помічаємо, як наносимо нові і нові мазки на це полотно, посилаємо своїй дитині ці сигнали, майже завжди на підсвідомому рівні. На тренінгу застосовувалась вправа: «Клубок», метою якої було провести знайомство учасників групи та створити умови для ефективної роботи. Наступна вправа: "Очікування", метою якої було визначити сподівання та очікування учасників від роботи у групі. Обладнання: прикріплений плакат - "Дерево", кошик. Учасникам роздавались стікери, вирізані у формі яблук, психолог просила написати на них свої очікування, прочитати і приклеїти на плакаті, на якому зображене дерево. Усі присутні жінки активно брали участь у вище зазначених вправах, обговорювали, характеризували, гордились своїми дітьми. По закінченню тренінгу, деякі присутні дійшли висновку, що характер дитини — це зліпок з характеру батьків, він розвивається у відповідь на батьківський характер. А когось із присутніх цей тренінг змусив замислитись про своє життя та вчинки щоб не пошкодувати у подальшому.

Світлина від Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.Світлина від Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.Світлина від Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.