Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

До уваги посадових осіб та депутатів органів місцевого самоврядування!

З 1 січня 2019 року розпочався черговий етап подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Відповідно до частини 1 статті 3 та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до частини 2 статті 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

Звертаємо увагу, що до кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі:

  • з 1 січня 2019 року – 1921 грн.;
  • з 1 липня 2019 року – 2007 грн.;
  • з 1 грудня 2019 року – 2102 грн.

Національним агентством розроблено відповіді на поширені запитання при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також оновлено рекомендації  суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні. Зазначені матеріали розміщено на офіційному веб-сайті Національного агентства  https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування».

Відповідальність за несвоєчасне подання Декларації або неповідомлення/несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, про відкриття валютного рахунку передбачена статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відділ організаційного забезпеченення діяльності ради

Повернутись