Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ФЕСТИВАЛЬ "РІЗДВЯНЕ ДИВО"

З давніх давен Різдвяні свята оповиті ореолом казковості й таємничості і з дитинства й назавжди залишають яскравий пам"ятний слід у наших серцях. Святвечір і Різдво, свята Маланки, Василя і Водохреща… У них органічно переплелися язичницькі й християнські обряди, на яких віками формувалися звичаї українців. Це ті чисті джерела, до яких припадатимуть в майбутньому наші нащадки.
В районі відбувся ІХ фестиваль народної творчості "Різдвяне диво"...
Святковою ходою від районної ради й адміністрації творчі колективи територіальних громад Липовеччини вирушили на свято, яке зазвичай проходить на території районного будинку культури. Вони представлятимуть на фестивалі кращі колядки і щедрівки рідного краю , виставкові світлиці, в яких господині пригощають різдвяною випічкою і кутею .
Урочисто відкрив фестиваль начальник відділу та туризму Геннадій Терлецький.
Він зазначив, що у народній традиції об'єднались обидва свята, Щедрий Вечір та Василя , тобто ,старий Новий рік. Фестиваль народної творчості, як підсумок роботи творчих колективів за прожитий рік, зібрав чимало шанувальників народної творчості.
З вітальним словом до липівчан звернулись Ольга Дмитрів, перший заступник голови райдержадміністрації та юрій Науменко, голова районної ради. У поздоровленні керівники зазначили, що цим гарним святом, як і попередніми, ми завдячуємо нашим захисникам, що боронять наші спокій і свободу на сході України та землякам, які віддали за це свої життя. Згадали загиблих українців у нещодавній авіакатастрофі. Хвилиною мовчання вшанували їх пам"ять....
Привітати гостей та організаторів фестивалю прибула головний спеціаліст Вінницького обласного центру народної творчості Ніна Джус.
Свято розпочав хор районного будинку культури виконанням безсмертного твору Миколи Леонтовича "Щедрик".
ВІншував липовчан голова Нападівської територіальної громади, учасник бойових дій в АТО Василь Щербанюк і зауважив, що допоки українці цінуватимуть свою мову, культуру і народні надбання - ніякий ворог не пролізе, ніякий танк не пройде !
Далі,своїми щедрівками та колядками, вітали всіх творчі колективи районного будинку культури, музичної школи, територіальних громад району. Кожен із виконаних народних доробків, звучав на імпровізованій сцені вперше, представляючи ту місцину , де народився. Керівники, тим часом, обходили святкові світлиці громад і дякували за участь у святі, за той неймовірний настрій, який витав у повітрі на цьому святі. Дипломи лауреатів та пам"ятні статуетки отримали всі колективи. Згодом, було підведено підсумки оголошених конкурсів і відзначено переможців у різних номінаціях.

Повернутись