Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Форум представників місцевих громад

Форум представників місцевих громад: об’єднані громади мають забезпечити високі соціальні стандарти на селі

У п`ятницю, 10 листопада в Києві у Центрі національної ідеї - Українському домі, що на Хрещатику, відбувся форум представників об`єднаних громад, у якому взяла участь делегація від Липовецького району у складі   щойно обраних голів Росошанської та Староприлуцької ОТГ  Володимира Сличука та Віктора Любченка на чолі із заступником голови районної ради Русланом Танасюком. Форум представників місцевих громад був організований партією «БПП «Солідарність».
На Форумі виступив Президент України Петро Порошенко, у виступі він зазначив, що частка бюджетних коштів, які мають залишатися у бюджетах громад, має сягати 50 відсотків «Коли я був обраний, 70 відсотків грошей залишались у центральному бюджеті, і лише 30 передавались на місця. Поступово, крок за кроком 40% у 2015 році. 2016 рік – 45%. А зараз я поставив завдання довести частку місцевих бюджетів до 50 відсотків. 50 відсотків грошей у країні має бути у громадах, для того, щоб громади мали можливість самі планувати, як далі жити. "
Перед очільниками громад виступив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Він наголосив, що
лідери громад, які взяли на себе відповідальність, маючи повноваження, маючи ресурси, повинні в першу чергу розуміти – чого чекають від них громади. В Україні понад 35 відсотків населення живе у сільській місцевості і вони, нарешті,  повинні відчути  якість соціального сервісу.
"Протягом останнього року відбулися 4 виборчих кампанії. За результатами цих кампаній 261 голова новостворених ОТГ із 427 – це представники партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, а це – понад 60 відсотків. Такий результат означає тільки одне: люди довірили нам долю цієї реформи. Люди довірили нам майбутнє своїх громад», – зазначив народний депутат України Сергій Березенко.
Керівник Секретаріату партії «БПП «Солідарність», народний депутат України Максим Саврасов оголосив про старт партійного проекту, спрямованого на взаємодію та підтримку новобраних голів і депутатів ОТГ. «Відкритий університет громад» – це наш новий проект, який ми розпочинаємо на базі Відкритого партійного офісу. Ми будемо проводити зустрічі народних депутатів від БПП та представників Уряду із представниками влади ОТГ, надавати консультації через «Гарячу телефонну лінію», оперативні Skype-консультації. Ми також створюємо «Мобільні команди» фахівців, які працюватимуть безпосередньо в ОТГ. Ми будемо проводити навчання для новообраних представників влади ОТГ. Лекторами будуть кращі науковці та експерти із децентралізації, а також голови ОТГ, які вже мають конкретні успішні приклади», – розповів М.Саврасов. 29 жовтня 2017 року відбулися перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Кандидати від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» очолять 115 новостворених ОТГ по всій Україні. Також партія отримала найкращий результат на виборах депутатів ОТГ, зокрема у міських громадах, де вибори відбувалися за партійними списками.
На Форумі представники Липовеччини зустрілися із народним депутатом Русланом Демчаком і в робочому порядку обговорили ряд питань.

Повернутись