Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Гендерне насильство

З 25 листопада проводиться Всесвітня акція «16 днів проти насильства».Насильство  є таким же стародавнім, як і саме людство. Із розвитком цивілізації його прояви не лише не зменшилися, а й набули катастрофічних розмірів. У всьому світі вонощорічно стає причиною смерті більше 1,5 мільйонів людей.

Залежно від того, в якій сфері здійснюється насилля, розрізняють насильство в сім’ї та насильство в суспільстві. Насильство в сімї є досить розповсюдженим явищем. За статистикою, з половиною усіх убитих жінок розправилися колишні, нинішні чоловіки або коханці. У деяких країнах ця цифра наближається до 70%. Одна з чотирьох жінок земної кулі упродовж усього життя страждає від сексуального насильства.

Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.Жінка набагато більше залежна від сімейних обов’язків. Часто вона позбавлена альтернативи свого існування і змушена миритися з насильницькою поведінкою чоловіка. Через відчуття сорому, яким супроводжуються будь-які види домашнього насильства, а також певні традиції, жінки бояться повідомляти про акти насильства щодо них. Відтак зменшується кількість зареєстрованих фактів подібних злочинів, ускладнюється процедура захисту жінок.

Поради від жінок, які самі колись зазнавали домашнє насильство:

1. У разі насильства негайно шукай безпечного притулку, не затягуй ситуації, що склалася. Бажано домовитися з подругою, з близькою людиною про надання притулку тобі і дітям.

2. Розповідай іншим про насильство, не тримай його в таємниці. Звертайся за допомогою до сусідів і друзів. Поговори зі священиком, рідними, лікарями.

3. Скористайся допомогою спеціалістів, шукай порад у психологів, психотерапевтів, юристів.

4. Будь рішучою у стосунках з чоловіком. Телефонуй у поліцію, аби вгамували чоловіка, коли він тебе б’є, склади заяви в поліцію.

5. Будь незалежною, підвищуй свою самооцінку. Шукай шляхів економічної незалежності.

6. Бери участь у жіночому громадському русі. Жіноча організація дасть тобі почуття солідарності, підтримки та взаємодопомоги. Шукай незалежні жіночі організації, які займаються проблемами насильства над жінками, відвідуй тренінги чи заняття груп взаємодопомоги для жінок.

Насильство над жінками не зменшиться, якщо тільки карати кривдників. Найголовніше – змінити ставлення суспільства до проблеми насильства над жінками, дискримінації й ущемлення їхніх прав. Жінка має знати свої права, усвідомлювати їх порушення, вміти їх захищати, а суспільство повинне засуджувати всі прояви порушення прав та свобод жінки.

Якщо Ви потерпаєте від домашнього насильства не мовчіть – зверніться по допомогу. На сьогоднішній день наша країна зробила значні кроки щодо вирішення цієї проблеми. Прийнято нове законодавство, яким суттєво розширенно «коло осіб», насильство між якими вважатиметься домашнім насильством, а також збільшено повноваження у наданні допомоги постраждалим.

У Липовецькому районні, якщо Ви стали жертвою домашнього насильства ви можете звернутись до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, національної поліції, соціальних служб, медичних закладів,  Липовецького бюро правової допомоги – усі ці установи є суб’єктами надання допомоги жертвам домашнього насильства.

У Вінницькій області є ряд громадських організацій, які допомагають жінкам що зазнали домашнього насильства та навіть діє притулок для таких осіб, працює безкоштовна «Гаряча лінія» -   0 800 750 475, зателефонувавши за цим номером можна дізнатись інформацію про права постраждалих осіб та куди звертатись за вирішенням цієї проблеми, а також можна отримати консультацію психолога.

Нагадаємо, що для отримання консультації з питань запобігання та протидії домашнього насильства, а також інших правових питань всі жителі   Липовецького         району можуть звернутись до Козятинського МЦ за адресою:        м. Козятинпров. Кондрацького, 1А, тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07; або  Липовецького бюро правової  допомоги:      м. Липовець, вул. Некрасова,  4. тел. (04358) 2-10-33. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно).

 

Начальник Липовецького бюро

правової допомоги                                                     Оксана Комісаренко

Повернутись