Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Голова ОДА Валерій Коровій відвідав Липовеччину

З метою ознайомлення із реформуванням первинної ланки медицини в Липовецькому районі сьогодні завітали голова обласної адміністрації Валерій Коровій, голова департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук. Гостей зустріли голова Липовецької районної ради Юрій Науменко та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. Разом із керівниками району , головними лікарями Василем Бондарем , Олександром Дмитруком гості познайомились із медичними працівниками закладу та оглянули приміщення. Голова облдержадміністрації зазначив, що за словами Людмили Грабович, станом на ранок 16 липня в області вже підписано 800 тис. декларацій про вибір лікаря, що підтверджує провідні позиції Вінниччини в Україні за кількістю відповідних угод з сімейними лікарями.

За даними Інфоромаційно-аналітичного центру медичної статистики області, протягом 9 – 16 липня поточного року в області зареєстровано 35 567 декларацій.

Найбільша кількість громадян, які визначились із медичним супроводом - у Барському, Бершадському, Гайсинському. Хмільницькому, Ямпільському районах. Серед лідерів за кількістю укладених з лікарями декларацій також Козятинський і Тульчинський райони та м. Вінниця. Та й у Липовецькому районі справи йдуть своїм порядком і це похвально.

Громадяни вільні у своєму виборі та не мусять підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів. Зокрема сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто.


В свою чергу він поцікавився як ідуть справи щодо реєстрації декларацій на Липовеччині, якою є демографічна ситуація та стан народжуваності. Головний лікар КНЗ " ЦПМСД" Василь Бондар інформував, що в районі зареєстровано 16722 декларації, що становить 45,3 відсотка від загальної кількості мешканців. , із них дітей до 17 років 3535 (59.2%). В сімейній медицині працює 18 лікарів, дві вакансії не зайняті. До складу Липовецького КНП входить 9 амбулаторій, 13 ФАПів, 11 ФП, 6 медичних пунктів. Заклад обслуговує 36927 мешканців району. З початку року за кошти районного бюджету вдалось дещо поліпшити матеріально-технічну базу закладів первинної ланки медицини. 


Гості поспілкувались із медичним персоналом і направились до Вінницької обласної лікарні відновного лікування. Головний лікар Людмила Стецюк коротко ознайомила із станом надання медичних послуг в медичному закладі та показала лікарняний басейн, де пацієнти продовжують оздоровчий процес.

 

 

Повернутись