Голова районної ради провів семінар

Голова районної ради Юрій Науменко провів семінар-нараду з посадовими особами місцевого самоврядування. На порядок денний наради були винесені найбільш актуальні питання з життєдіяльності територіальних громад.
З питання реалізації державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" інформувала усіх Вікторія Цвігун-начальник відділу по роботі з клієнтами  обласної дирекції АБ "Укргазбанк". Вона акцентувала увагу на основних параметрах державної Програми: Кредитування бізнесу під 5,7,9 % річних ; Верхній поріг кредиту до 1.5 млн.грн.; Цільова аудиторія - клієнти мікро - та малого підприємництва з річним обсягом доходу  від госпдіяльності до 50 млн. грн.; Мінімальний внесок клієнта 20% для діючого бізнесу і 30% для новостворених компаній; Строк кредитування до 5 років. Вікторія Цвігун запропонувала спільну зустріч із бажаючими з метою побудови ефективного співробітництва щодо реалізації в районі Програми фінансової державної підтримки підприємництва.
Про розподіл та доставку природного газу, оплату рахунків розповів Борис Гуняк, старший майстер Липовецької дільниці АТ "Вінницягаз" . Він пояснив формулу за якою визначається вартість доставки газу в місяць. Дане питання активно обговорили голови територіальних громад Василь Щербанюк, Лідія Слободянюк, Олег Мацюк, Марія Погребняк. Більше всього усіх цікавило питання доставки газу по мережах  приватних власників, які ті в свій час прокладали за свої ж кошти. Не менш цікаво було знати скільки разів на рік мають перевірятись димоходи, хто на це має право і яка вартість робіт. На ці питання доповідач намагався відповісти відповідно до діючих інструкцій.
Директор Липовецької філії Центру зайнятості ВІталій Руденко зупинився на особливостях співпраці з органами місцевого самоврядування щодо організації громадських робіт у цьому році. Зокрема, співфінансування видатків у 2020 році становитиме : 80% кошти з місцевих бюджетів і 20%кошти Фонду, за такими видами, як благоустрій та впорядкування придорожних лісосмуг.  Оплата праці безробітних за участь у роботах за такими видами, як підсобні та ремонтні роботи на об"єктах комунальної сфери, екологічний захист , надання допомоги учасникам АТО і ООС, членам їх сімей і т.і. здійснюватиметься  у співвідношенні 50%:50%. За рахунок місцевих бюджетів можуть організовуватись будь-які види громадських робіт. Окрему увагу ВІталій Руденко приділив питанню надання послуг клієнтам у зв"язку із звільненнями при скороченні та ліквідації підприємства та  питанню перенавчання клієнтів на затребувані професії.
   Перед присутніми виступила Вікторія Іванюк, начальник служби у справах дітей, яка зупинилась на питаннях  впровадження національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей  на 2017-2026 роки та плані реалізації її І етапу.
На питанні методики визначення належності бюджетних програм до сфери інформатизації, переліку кодів Національного класифікатора України, визначенні належності завдань проектів, робіт зупинилась начальник управління Державної казначейської служби у Липовецькому районі Лариса Ревацька.
Протягом усієї наради присутні мали змогу обговорювати всі озвучені питання та отримувати консультації відповідних фахівців. На завершення семінару , про роботу архівних підрозділів щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів  з питань архівної справи та діловодства інформував Олександр Роговий, начальник архівного відділу райдержадміністрації.
Підвів підсумок роботи семінар-наради голова районної ради Юрій Науменко. Головам місцевих рад було наголошено на необхідності здійснити заходи із просвітницької роботи щодо реалізації державної програми кредитування та інших піднятих на нараді питань. Голова акцентував увагу на необхідності проведення таких заходів і   зазначив, що,  окрім усіх поставлених завдань, посадові особи ще мають вчасно оформити й подати в НАЗК декларації.