Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Головний критерій – кінцевий результат

Голова облдержадміністрації Іван Мовчан започаткував новий формат роботи з територіальними громадами. На співбесідах з керівниками районів, що відбулися на початку січня ц.р., були визначені конкретні завдання щодо соціально-економічного розвитку і відповідні щоквартальні звіти про зроблене. Минулого четверга тримав такий звіт перед широким загалом і голова райдержадміністрації Анатолій Грищук.

Потрібно сказати, що до квартального звіту готувалися всі районні служби і територіальні громади з усіх напрямків діяльності. Та й зробленого, не зважаючи на особливості першого кварталу, чимало. Отож, подані світлини на екрані красномовно демонстрували весь спектр виконання намічених завдань. Особливий наголос очільник області зробив на підвищенні рівня життєдіяльності соціальної інфраструктури. Однак ні в кого з присутніх не було зауважень щодо функціонування загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів. Усі проблеми вирішувались оперативно, без зволікань. Для прикладу може слугувати ліквідація наслідків стихії в Брицькому, де через снігопад завалилася покрівля місцевої школи. Спільне рішення районної і сільської влади дало змогу в найкоротший термін провести ремонтні роботи. Взагалі, протягом зимового періоду навчальні заклади працювали стабільно, без будь-яких ускладнень.

Торкаючись питання освіти, голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан озвучив низку галузевих завдань, що залишаються на порядку денному, серед яких: максимальне забезпечення енергозбереження, утеплення шкіл, виведення котелень із підвальних приміщень навчальних закладів, забезпечення належного якісного рівня обслуговування шкільних автобусів, відпрацювання етикету взаємовідносин між дітьми та водіями. «Особлива увага — якості учнівського харчування та технологічному оснащенню харчоблоків», — наголосив очільник області.

Протягом кварталу продовжувались роботи по облаштуванню сільських закладів культури, лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. У багатьох з них вирішено питання з водопостачанням, належним опаленням, внутрішніми вбиральнями — це ті проблеми, на які раніше ніхто не звертав навіть уваги. А зроблене в медичній галузі можна вважати серйозним проривом. Адже  впродовж багатьох десятиліть сільська медицина не бачила таких відчутних капіталовкладень. І не тільки  в ремонт та облаштування приміщень, а, в першу чергу, матеріально-технічне забезпечення. Минулого року за бюджетні кошти для медичної галузі закуплено два автомобілі, а цьогоріч — вже три. Район отримав найсучасніший рентгенапарат, вартістю 1,6 мільйона гривень, та ще різноманітного обладнання на кількасот тисяч гривень. Все це дає можливість максимально наближати лікарську допомогу до людей, забезпечити її якісний рівень.

Помітний поворот і в економіці району. Цього року позитивний ефект очікується від введених в експлуатацію потужностей елеваторного комплексу «Кряж», заводів ТОВ «Він-Пелета» та «Яблуневий дар». Ближчим часом розпочнеться будівництво заводу по виробництву крохмалю. Створені робочі місця,  і найновіші промислові технології мають заповнити той вакуум, що утворився внаслідок банкрутства ряду промислового підприємств.

Протягом звітного кварталу приділена значна увага і агропромисловому комплексу району. Основні питання: підготовка до весняно-польових робіт, посівних площ, нарощування поголів'я і продуктивності тваринництва, укладання соціальних угод, оформлення договорів між заготівельниками і молокоздавачами, облаштування молокоприймальних пунктів тощо.

Характерно, що питання організації заготівлі молока з особистих підсобних господарств громадян викликало в голови ОДА неоднозначну оцінку. Тому свої  пояснення щодо ситуації в районі давали на засіданні не тільки керівники окремих територіальних громад, а й обласних управлінь.

Що стосується житлового будівництва, то в районі вже визначено і обстежено майданчик під забудову 8-квартирного будинку, а в районному бюджеті на зазначені цілі передбачено 250 тис грн.

«У цьому році ми повинні відпрацювати алгоритм зведення житлових будинків та адаптувати його на кожній території. І вже в наступні роки можемо ставити стратегічне завдання по забезпеченню житлом працівників бюджетної сфери», — наголосив голова облдержадміністрації Іван Мовчан.

Плани благоустрою на 2013 рік: облаштування скверу у м. Липовець, встановлення засобів відеоспостереження у центрі міста, упорядкування меморіалу загиблим воїнам. На порядку денному залишається питання розробки схем санітарної очистки населених пунктів, облаштування та обсадження грабом місцевого сміттєзвалища.

Окрім того, на 2013 рік керівництвом району заплановано будівництво 2-х свердловин, виготовлення схеми оптимізації водопостачання міста та проектно-кошторисної документації на будівництво двох доріг.

— Цілком очевидно, — підкреслив на завершення Іван Мовчан, — що в районі з усією відповідальністю поставились до виконання визначених завдань і не з меншою відповідальністю підготувались до звіту про зроблене в першому кварталі. Ми не розробляли спеціальних критеріїв для визначення оцінки, оскільки вона певною мірою могла б бути суб'єктивною. Для нас головним критерієм є кінцевий результат, що полягає в наполегливій роботі влади всіх рівнів задля забезпечення високих стандартів життя людей.

— Впевнений, — доповнив голова обласної ради Сергій Татусяк, — що динаміка такої роботи забезпечить добрі результати. Охоплюючи всі  позиції, всі проблеми, які сьогодні хвилюють  територіальні громади, ми прагнемо об'єднати зусилля, підвищити відповідальність за справи керівників усіх рівнів перед людьми.

Повернутись