Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Група зустрічей прийомних батьків, опікунів/піклувальників Липовецького району

27 жовтня за ініціативи КЗ «Липовецький районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді» в актовій залі Липовецької районної ради відбулася зустріч з прийомними батьками та опікунами під назвою: «Життєві цілі».
На захід були запрошені заступник начальника УПСЗН Тятяна Бевз та в.о.начальника ССД Липовецької РДА Галина Порчинська. Прийомні батьки, опікуни, піклувальники, що прийшли на зустріч, отримали інформацію щодо змін в законодавстві, обговорили низку проблемних питань, що виникають у процесі оформлення субсидій та функціонування прийомних сімей, сімей опікунів/піклувальників.
Далі, практичним психологом та фахівцями центру проведено тренінгове заняття на тему: «Життєві цілі» з метою отримання знань та вмінь щодо визначення позитивних життєвих цілей, розвитку мотивації для їх досягнення, вміння планувати реальні кроки для реалізації мети, формування навичок успішної взаємодії між дорослими та дітьми. Опікуни/піклувальники та прийомні батьки отримали групові та індивідуальні консультації щодо особливостей і типових помилок у вихованні, сучасних проблем підліткового віку та вирішення підліткових конфліктів, впливу новітніх технологій на формування та становлення особистості дитини.
Також, на зібранні було обговорено тему щодо запобігання емоційному вигорянню опікунів та прийомних батьків. Адже, життєві проблеми роблять працю батьків надзвичайно психоемоційною, напруженою. Крім того, не секрет, що із збільшенням стажу роботи у батьків знижуються показники як фізичного, так і психічного здоров’я. Усе це призводить до синдрому емоційного вигорання.
Учасники заходу обмінювалися досвідом створення сприятливого середовища як для відновлення власних життєвих сил, так і організації змістовного дозвілля та активного відпочинку для прийомних дітей та дітей- вихованців. Психолог Олена Євич провела з батьками тренінгові вправи із застосуванням арт-терапевтичних технік для зняття емоційної напруги.

Повернутись