І знову грип: як запобігти захворюванню?

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), у тому числі грип, небезпечні, передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і, в разі пізнього звернення за медичною допомогою, можуть призвести до важких ускладнень і навіть до летальних наслідків.

Основні симптоми захворювання: підвищення температури тіла, біль у горлі, головний біль, почервоніння очей, нежить, кашель, утруднене дихання, задишка, біль у м'язах, інколи може бути блювота, пронос.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватися заходів профілактики:

-         вакцинація;

70-80% вакцинованих співробітників в колективі створюють імунний прошарок, який надійно захищає від грипу. Своєчасна вакцинація знижує захворюваність на грип в кілька разів, пом'якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість, запобігає ускладненням.

-         по можливості обмежувати контакти з людьми, особливо у яких є прояви респіраторної інфекції або хворобливий вигляд;

-         краще уникати місць масового скупчення людей та регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, адже віруси грипу зберігаються в повітрі від 2 до 9 годин;

- збереженню місцевого імунітету та попередженню фіксації вірусу на слизових оболонках сприяє закапування сольових розчинів, які можна приготувати самостійно (1 чайна ложка звичайної солі на 1 літр кип’яченої води) або купити в аптеці фізіологічний розчин для введення в носові ходи;

-         дотримуватись правил особистої гігієни: мийте руки з милом або обробляйте їх антисептиками, не торкайтесь брудними руками обличчя;

-         витирати носа при нежиті необхідно одноразовими серветками, адже багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції;

-         харчуватись збалансовано та вживати вітамінізовані продукти;

-         спати не менше 7 годин для повноцінного відновлення організму.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання, дозволить зберегти життя і здоров'я Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами. Будьте здорові!

Липовецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області