Інформація щодо наметових таборів

На початок оздоровчого сезону залишається  складною  санітарно-епідемічна ситуація в Україні  та  у Вінницькій області,  де відмічається висока захворюваність на гострі кишкові інфекції.

За перші 4 місяці 2019 рокув Україні  вже зареєстровано 39 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 333 особи, у тому числі 275 дітей (82,6 %).

Серед розслідуваних спалахів розподіл за місцем виникнення наступний:  на першому місці -  дитячі організовані колективи на другому місці - заклади  громадського харчування та торгівлі.

У Вінницькійобласті вже зареєстровано 4спалахигострих кишкових інфекцій, два з них  у дитячих організованихколективах.

Зважаючи на досвід попередніх років, намагання організувати  несанкціонований відпочинок дітей у наметових таборах, враховуючи вищевикладене  та  з метою організації безпечного відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків в області, на підставі чинного Законодавства з оздоровлення дітей, в т.ч. Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ст.42; доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  від 24.04.2019р. №11964/1/1-19 до листа Мінсоцполітики України від 02.04.2019р. №6422/0/2-19/37, обласної цільової соціальної програми оздоровлення, відпочинку дітей і молоді, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 2018 року(дія продовжена на 2019р.), наказу Головного управління Держпродспоживслужби у  Вінницькій області від 15.04.2019р. №1863-о «Про організацію державних заходів нагляду (контролю) за ходом підготовки та проведенням оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 року», Державних СаН ПіН № 5.5.5.23-99 "Улаштування, утримання та організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів", Державних СаНПіНУ «Улаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок»(Наказ Міністерства охорони здоров’я України 07.02.2012 № 89)

Застерігаємо:

1. Від несанкціонованого відкриття літніх наметових таборів для дітей та підлітків, будь якого напрямку та незалежно від форми власності, без створення  у них відповідних умов безпечного перебування, до яких відносяться:

- Обов`язкове отримання дозволу на початок роботи в територіальній Держпродспоживслужбі;

- Наявності медичної довідки про стан здоров`я дитини, профілактичних щеплень, відсутність контакту з інфекційними хворими;

- Наявності особистої заяви про прийом в табір повнолітньої молоді або заяви батьків(опікунів, піклувальників) дітей;

- Наявності  протоколів  дослідження питної води , яка відповідає санітарним вимогам;

- Акту обстеження місця купання дітей ( пляжу ), протоколи дослідження води відкритих водойм (при наявності);

- Графіку  та плану роботи табору;

- Договору на проведення  дезинфекції, дезинсекції;

- Наявності  документу про проведення інструктажу для працівників наметового табору про мінімум вимог щодо охорони життя та здоров’я дітей;

- Наявності списку працівників із зазначенням посад;

- Створення окремого намету з комплектом необхідних медикаментів для надання невідкладної допомоги;

- Наявність графіку роботи медичних працівників. ( В  таборі відпочинку та оздоровлення  можуть працювати лише медпрацівники, які мають досвід роботи та стаж не менше 3 років.)

- Усі працівники  табору відпочинку та оздоровлення  повинні пройти  медичні огляди згідно Наказу МОЗ № 280від 23.07.02р. " Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб "

З метою  організації безпечного та якісного харчування дітей у  літніх наметових таборах

Забороняється :

-                Закупівля будь якої  продовольчої сировини та  продуктів харчування без документівщо засвідчують їх якість;

-                Використання  не спеціалізованого автотранспорту для доставки продуктів харчування;

-    Використання імпортних продуктів  без наявності сертифіката якості;

- Використання овочів і фруктів  без сертифікатів з результатами відомчих лабораторних досліджень їх на вміст залишків пестицидів і отрутохімікатів, яйця гельмінтів.

- Використання м’яса без наявності довідки ветлікаря та ветеринарного тавра на тушах.

Початок роботи табору категорично не дозволяється:

- без  наявності погодженого з органами територіальної Держпродспоживслужби  перспективного  меню,

- без наявності  розписки-зобов’язання з переліком заборонених страв, з якою ознайомлені адміністрація закладу і особи , які причетні до харчування,

- без  ведення  медичної документації щодо організації харчування та медичного обслуговування дітей.

Відкриття та функціонування наметового табору без забезпечення дітей доброякісною питною водою, безпечним харчуванням та необхідними, передбаченими  Державними СаН ПіН «Улаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок» побутовими умовами,  може сприяти виникненню спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь з відповідними наслідками.

Липовецьке

районне  управління