Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Інформація щодо виконання авіаційно-хімічних робіт

      В період активного проведення комплексу захисних заходів від шкідників, хвороб та бур'янів суб’єктами господарювання активно використовується авіаційний метод внесення препаратів. Тому важливим є питання необхідності дотримання регламентів під час виконання авіаційно-хімічних робіт та недопущення не сертифікованих суб’єктів авіаційної діяльності для проведення таких робіт з метою уникнення негативних наслідків здоров’ю людей і довкіллю.

      Липовецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертає увагу підприємців на те, що згідно з інформацією, наданою Державною авіаційною службою України, у відповідності до п.2 ст. 108 розділу XIV Повітряного кодексу України суб’єкт господарювання для виконання авіаційно-хімічних робіт повинен мати чинний Сертифікат експлуатанта відповідно до Правил сертифікації експлуатантів, затверджених наказом Державної служби з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 20.09.2005 № 684, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 за № 1545/11825.

    Перелік авіакомпаній, які мають Сертифікат експлуатанта з експлуатаційними специфікаціями на виконання авіаційно-хімічних робіт, зазначено на офіційному сайті Державної авіаційної служби України.

      Під час виконання авіаційно-хімічних робіт суб’єкт господарювання повинен дотримуватись вимог Правил організації та виконання хімічних робіт у сільському та лісовому господарстві, затверджених наказом Мінтрансзв’язку України від 22.12.2006 № 1179, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.03.2007 за № 286/13533.

    Разом з тим наголошуємо, що при виконанні авіаційно-хімічних та інших робіт із використанням засобів захисту рослин сільгоспвиробники повинні дотримуватись норм та регламентів, зазначених в "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", а також - вимог "Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України" і "Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві".

 

 

Липовецьке районне управління

Головного управління

Держпродспоживслужби у

Вінницькій області

Повернутись